EP Atletika: Zlato za Gevaert, pojavila se i Thanou

BIRMINGHAM, 4. ožujka 2007. (Hina/AFP) - Belgijska sprinterica Kim Gevaert obranila je naslov europske dvoranske prvakinje na 60 metara istrčavši u Birminghamu stazu za 7.12 sekundi.

Dvostruka europska prvakinja na otvorenom pokazala se nepobjedivom za srebrnu Ruskinju Jevgeniju Poljakovu (7.18) i brončanu Poljakinju Dariu Onysko (7.20), ali i za bivšu olimpijsku doprvakinju Grkinju Ekaterini Thanou, koja je sa rezultatom 7.26 završila kao šesta.

Za Thanou je ovo bilo prvo međunarodno natjecanje nakon velike afere na Olimpijskim igrama u Ateni, kada je osumnjičena za doping i inscenirala je oprometnu nesreću izbjegavši testiranje. Za tu je aferu Grkinja kažnjena dvogodišnjom suspenzijom.

Španjolska atletika ima razloga za slavlje jer su na 1500 metara uzeli sve tri medalje. Zlato je osvojio Juan Carlos Higuero (3:44.41) ispred Sergia Gallarda (3:44.51) i Artura Casada (3:44.73).

U odsustvu nedodirljive Jelene Isinbajeve u ženskoj motci je naslov osvojila Ruskinja Svetlana Feofanova preskočivši 4.76 metara. Srebro je pripalo Ruskinji Juliji Golubčikovoj (4.71), a bronca Poljakinji Anni Rogowskoj (4.66).

Na 3000 metara zlato je obranila Poljakinja Lidia Čojecka (8:43.25) ispred Španjolke Marte Dominguez (8:44.40) i Talijanke Silvie Weissteiner (8:44.81).