Govoreći o značenju Euroregionalne suradnje Dunav-Drava-Sava, Zoran Kovačević je istaknuo da je ona osnovana 1998. godine na inicijativu gradova Osijeka, Tuzle i Pečuha, te da danas ima 24 članice, a Srbija je zemlja promatrač.
U Euroregionalnu suradnju Dunav-Drava-Sava uključeno je pet slavonskih županija i Križevačko-koprivnička županija.
"Ovakav oblik suradnje bitan je za gospodarsko, kulturno, infrastrukturno i socijalno povezivanje te za razvijanje što boljeg položaja nacionalnih manjima", kazao je Kovačević.
Posebno važnim ocijenio je konkretizaciju dogovora o izgradnji koridora 5c i izgradnju brzih cesta na relaciji Pečuh, Osijek, Tuzla.
"Prije osam godina vanjskotrgovinska razmjena Osječko-baranjske županije iznosila je 50 milijuna američkih dolara, a danas iznosi 200 milijuna pri čemu je značajnu ulogu odigrala upravo Euroregionalna suranja Dunav-Drava-Sava", rekao je Kovačević.
Osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo, koji je prije početka sjednice Skupštine Euroregionalne suradnje Dunav-Drava-Sava u županijskom Poglavarstvu razgovarao s predsjednikom Skupštine mađarske Županije Baranja Janošom Hargitalom, istaknuo je da je "ta suradnja izuzetno važna za Osječko-baranjsku županiju koja sa Županijom Baranja ima niz zajedničkih projekata".
Naglasio je da će dvije susjedne države, Hrvatska i Mađarska, ako dobiju europsko prvenstvo u nogometu 2012. godine, "završiti dionice koridora 5c koje su bitne cestovne poveznice".
Uz to "Euroregionalna suradnja otvara brojne mogućnosti zajedničkih projekata i dobivanja novca iz pretpristupnih fondova EU", rekao je župan Bubalo.
Na sjednici Skupštine Euroregionalne suradnje Dunav-Drava-Sava podneseno je i izvješće o proteklom dvogodišnjem radu, te je donesena strategija za razdoblje od 2007. do 2013. godine.