Najavio je to generalni direktor Janafa Dubravko Tkalčić na današnjem predstavljanju prvog broja stručnog časopisa 'Energetika - gospodarstvo - ekologija - etika (EGE) u 2007. godini, u kojem se posebnim prilogom predstavlja Janaf.
U razdoblju do 2010. godine, kaže Tkalčić, Janaf planira značajna ulaganja i to uglavnom u izgradnju spremnika za naftu i naftne derivate, magistralne cjevovode, nove nadzorne sustave te u izgradnju podmorskog prijelaza naftovoda s otoka Krka na kopno.
Izmještanje sekcije naftovoda koja prolazi lukovima Krčkog mosta na novu, podmorsku lokaciju, planira se završiti do kraja 2010. godine, a najzahtjevniji dio je polaganje podmorskog dijela trase u dužini od 730 metara.
U planu je i uključenje Janafovih kapaciteta u sustav europske opskrbe naftom, prvenstveno iz kaspijskog područja, pa Janaf intenzivno sudjeluje u pripremi projekta PEOP (Pan European Oil Pipeline) čija trasa započinje u Rumunjskoj, u luci Constantza i prolazi kroz Rumunjsku, Srbiju, Hrvatsku, Sloveniju i Italiju do Trsta i spaja se s naftovodom TAL (Trans Alpine Line) i dalje s talijanskom naftovodnom mrežom.
Janafovi čelnici najavili su i izradu hidrauličkog modela upravljanja sustavom kao i projekte koji daju temelje za planirane zahvate na reverzibilnosti (dvosmjernom transportu) nafte na dionici Terminal Omišalj - Terminal Sisak te izravno povezivanje s dionicom Terminal Omišalj - Rafinerija nafte Urinj, kao i ulaganja u modernizaciju pravca prema Novom Sadu.
Prema iznesenim podacima, Janaf je kroz svoje cjevovodne sustave tijekom 2006. godine transportirao 6,36 milijuna tona nafte, a prihodi tvrtke u prvih devet mjeseci prošle godine iznosili su 228,67 milijuna kuna.
U strukturi transporta, 42 posto zauzima transport nafte za potrebe Inine Rafinerije nafte Rijeka, 41 postotni udjel ima tvrtka Naftna industrija Srbije, a 17 posto Inina rafinerija u Sisku.
Dominantno mjesto u strukturi prihoda po korisnicima u prvih devet mjeseci prošle godine, ima Naftna industrija Srbije, s udjelom od 54 posto. Inine rafinerije zajedno su sudjelovale sa 19 posto, usluge skladištenje derivata sa 12, a skladištenja nafte sa 15 posto.