ATP San Jose: Karlović ušao u finale

ZAGREB/SAN JOSE, 18. veljače 2007. (Hina) - Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u finale ATP turnira u San Joseu pobijedivši u polufinalu njemačkog tenisača Benjamina Beckera sa 7-6 7-5.

Karlović će u svom drugom finalu u dosadašnjoj karijeri na ATP Touru igrati protiv pobjednika meča prvog nositelja turnira Andya Roddicka i branitelja naslova Andya Murraya.

Karlović je u susretu sa šestim nositeljem Beckerom zabio 27 aseva. Njemački tenisač, koji je u četvrtfinalu izbacio Marata Safina, ljutito je bacio reket nakon što je u tie-breaku sa 7-5 izgubio prvi set.

Becker nije imao niti jednu priliku za break na Karlovićevom servisu koji je, pak, u 11 gemu drugog seta uzeo servis protivniku i potom servirao za pobjedu.

Na putu do finala Karlović je ranije pobijedio Jamesa Blakea i Mardyja Fisha.