Njemačka: Pobjede Werdera i Schalkea, Olić debitirao - HSV posljednji

HAMBURG, 31. siječnja 2007. (Hina/Reuters) - Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ivica Olić debitirao je za svoj novi klub, Hamburger SV, samo dan nakon potpisivanja ugovora. Olić je odigrao svih 90 minuta za HSV u dvoboju 19. kola njemačkog prvenstva protiv Energiea iz Cottbusa, ali njegov je sastav odigrao tek 1-1 i sada se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice sa 15 bodova.

Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta za Energie.

Vodeći dvojac, Werder iz Bremena i Schalke 04 iz Gelsenkirchena, nastavlja s pobjedama, Werder je svladao Bayer u Leverkusenu sa 2-0, dok je Schlake na svom terenu nadvisio Alemanniju sa 2-1. Oba sastava sada imaju po 42 boda, sedam više od trećeg Stuttgarta, a osam od branitelja naslova Bayerna. Jurica Vranješ ušao je u igru za Werder u 87. minuti, dok je Marko Babić igrao čitavu utakmicu za Bayer.

Berlinska Hertha doživjela je pravu katastrofu na gostovanju kod Hannovera izgubivši sa 0-5. Josipa Šimunića nije bilo u obrani Herthe, dok je Srđan Lakić dobio priliku u napadu od 59. minute.

REZULTATI UTAKMICA 19. KOLA IGRANIH U SRIJEDU:

Bayer - Werder 0-2 (Miroslav Klose 15, Hugo Almeida 78)

Mainz - Borussia D. 1-0 (Leon Andreasen 62-11m)

Hamburger SV - Energie 1-1 (Juan Pablo Sorin 4-11m / Sergiu Radu 9)

Hannover 96 - Hertha 5-0 (Vinicius 16, 37, Frank Fahrenhorst 45, Jan Rosenthal 64, Altin Lala 76)

Schalke 04 - Alemannia 2-1 (Rafinha 23-11m, Moses Sichone 74-ag / Vedad Ibišević 17)