NFL: Coltsi i Bearsi izborili Super Bowl

WASHINGTON, 22. siječnja 2007. (Hina) - U Super Bowlu, finalu profesionalne lige američkog nogometa (NFL) 4. veljače u Miamiju, igrat će momčadi Chicago Bearsa i Indianapolis Coltsa. Chicago je u nedjelju u polufinalu uvjerljivo svladalo New Orleans Saintse sa 39-14, a momčad Indianapolis Coltsa je u dramatičnoj završnici sa rezultatom 38-34 izbacila New England Patriotse.

Momčad New England Patriotsa, koje vodi trener hrvatskog podrijetla Bill Belichick, izgubila je već dobijenu utakmicu i ispustila vodstvo od 21-6 na poluvremenu, protiv upornih Coltsa predvođenih raspoloženim 'quarterbackom' Peytonom Manningom.

Manning je s dodavanjima od ukupno 320 metara i jednim "touchdownom", izvukao svoju momčad iz zaostatka od 15 poena, što je najveći preokret u povijesti doigravanja NFL-a.

Bill Belichick, trener koji uživa kultni status kao jedini u povijesti NFL-a koji je osvojio tri Super Bowla u četiri godine, u drugom poluvremenu nije imao rješenja da zaustavi Manninga i njegove suigrače.

"Bila je to teška utakmica dvije dobre momčadi. Coltsima se mora odati priznanje, imali su više napada od nas, zaslužili su pobjedu", rekao je Belichick nakon meča u Indianapolisu, gdje su navijači Coltsa bučno proslavili ulazak u Super Bowl nakon 36 godina.

New England Patriotsi i Belichick, koji su zbog svojih trofeja nosili nadimak "dinastija", s porazom su izgubili mogućnost da izjednače rekord Pittsburgh Steelersa iz 70-ih godina, i osvoje četvrti Super Bowl u šest godina.

Indianapolis Coltsi će u finalu u Miamiju za dva tjedna odmjeriti snage s Chicago Bearsima, koji su zadnji put igrali u Super Bowlu 1985. godine.

Protiv New Orleans Saintsa u nedjelju su Bearsi, momčad s jednom od najjačih obrana u NFL- u, brzo poveli sa 16-0, no Saintsi su se u trećoj četvrtini približili na 16-14, ali su na tome i ostali. Bearsi su u posljednjoj četvrtini riješili meč s tri 'touchdowna', za završnih 39-14.

S porazom u polufinalu za momčad Saintsa iz New Orleansa završila je sezona iz snova, u kojoj su prvi puta došli nadomak Super Bowlu, iako ne igraju na svom stadionu zbog razaranja koje je izazvao uragan Katrina.