NBA: Mavsi se osvetili Lakersima

NEW YORK, 19. siječnja 2007. (Hina/Reuters) - U posljednjih mjesec i pol dana najbolja NBA momčad Dallas Mavericksi poraženi su samo od LA Lakersa, a sinoć su u svojoj dvorani na najbolji način uzvratili Lakersima (114:95).

Prvu četvrtinu dobili su Lakersi (28:26), no nakon toga terenom su zavladali Teksašani koji sa šutem od 55 posto i apsolutnom premoći u skoku (53:28) nikako nisu mogli izgubiti utakmicu. Šest je igrača domaćina dalo barem 10 koševa, najviše Josh Howard (29, 11 skokova) i Dirk Nowitzki (27, 10 skokova), a Dallas ostaje sa najboljim skorom u ligi 38:8, te serijom od 19 pobjeda u zadnjih 20 utakmica. Mavsi su sezonu otvorili sa četiri poraza u nizu, no otad imaju fenomenalan učinak od 38 pobjeda i samo četiri poraza. Kobe Bryant je predvodio Lakerse (26:14) sa 26 poena.

U Miamiu je prvak na krilima Dwyanea Wadea (33) porazio Indiana Pacerse (104:101) u utakmici u kojoj je Heat nakon treće četvrtine vodio sa 15 razlike, a nakraju panično morao spašavati pobjedu. Pacersi su pružili odličan otpor s obzirom na činjenicu da ima sva četiri košarkaša - Troy Murphy, Mike Dunleavy, Ike Diogu i Keith McLeod, iz velike razmjene sa Golden Stateom nisu igrali. Inače, navijači Miamia željno očekuju povratak operiranog Shaquillea O'Nealla, koji je ove sezone propustio 32 utakmice, a trebao bi se vratiti na teren sljedeći tjedan.