Poručila kako se potraga za još 1122 osobe s popisa zatočenih i nestalih branitelja i civila ne će zaustaviti sve dok se ne rasvijetli svaka ljudska sudbina. Budući da je potraga za zatočenim i nestalim prioritetno humanitarno pitanje, Vlada će i ove godine pojačati svoje djelovanje u potrazi za njima, istaknula je, dodavši kako se radi toga provjeravaju sve dojave o mogućim mjestima pojedinačnih i masovnih grobnica. Podsjetila je kako je samo prošle godine provedeno 260 pokusnih iskapanja. Na sastanku je bilo govora i o prošlogodišnjoj suradnji Vlade i Ministarstva sa Savezom.
Potpredsjednica Kosor je rekla kako je prošle godine nastavljena suradnja i pregovori s mjerodavnim tijelima Srbije i BiH u vezi s potragom za zatočenim i nestalim osobama. Tako su pod nadzorom Ministarstva u Beogradu ekshumirani posmrtni ostatci 62 osobe čija je identifikacija u tijeku, a Hrvatskoj su predani posmrtni ostatci 10 traženih osoba. U BiH su ekshumirani posmrtni ostatci 46 osoba i Hrvatskoj su predani posmrtni ostatci 16 osoba.
Potpredsjednica Kosor je navela i kako su u Hrvatskoj prošle godine u 16 iskapanja u sedam županija ekshumirani posmrtni ostatci 176 žrtava, da su identificirane 74 osobe, a 71 pokopana.
Podsjetila je kako je u srpnju u ime Vlade potpisala Memorandum s Međunarodnim odborom Crvenog križa o određivanju uloga i nadležnosti pri prijenosu nadležnosti za upravljanje podatcima MOCK-a o nestalim osobama.
Predstavnici Saveza udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata upozorili su da treba ubrzati identifikaciju ekshumiranih žrtava, s čim se složila i Kosor, ponovivši kako će Vlada ubrzati sve svoje aktivnosti u vezi sa zatočenim i nestalim osobama.