Australian Open: Kostanić Tošić u 3. kolu

MELBOURNE/ZAGREB, 18. siječnja 2007. (Hina) - Najbolja hrvatska tenisačica Jelena Kostanić Tošić plasirala se u treće kolo prvog Grand Slam turnira sezone Australian Opena pobijedivši domaću tenisačicu Samanthu Stosur 6:4, 2:6, 6:2.

Bila je to treća pobjeda hrvatske tenisačice u četvrtom međusobnom dvoboju s 22-godišnjom Australkom koja je trenutačno za 40 mjesta bolje plasirana na WTA ljestvici.

U prvom setu obje tenisačice su držale svoj servis do rezultata 3:3. U sedmoj igri Jelena je uspjela oduzeti servis i potom mirno osvojiti set. Odličnu igru Jelena je pokazala i na otvaranju drugog seta. Odmah je oduzela servis svojoj suparnici i povela 2:0. Međutim, tada je neobjašnjivo stala i Australka je osvojila šest gemova u nizu i izjednačila rezultat na 1:1. U trećem, odlučujućem setu, Kostanić Tošić je ponovo dobro krenula. Dva puta je oduzela servis suparnici i došla do vodstva 4:1. Australka je jedinu priliku za povratak u meč imala u šestoj igri u kojoj je imala dvije "break" lopte, no hrvatska tenisačica je sve spasila i došla do 5:1. U sljedećem gemu Stosur je smanjila na 5:2, ali je 26-godišnja Splićanka dobila idući gem za konačnih 6:2.

U trećem kolu, suparnica Jeleni Kostanić Tošić bit će 12. nositeljica turnira, ruska tenisačica Ana Čakvetadze.