NBA: Giričekova "nula" protiv prvaka

NEW YORK, 14. siječnja 2007. (Hina/Reuters) - Utah Jazz su u svojoj dvorani izgubili od prvaka Miami Heata sa 119:110, a Gordan Giriček je za 11 minuta igre ostao bez poena, uz šut 0:3, jednu izgubljenu lopta i tri prekršaja.

Iako još uvijek bez operiranog Shaquillea O'Nealla, Miami se pokazao predobrim za vodeću momčad Midwesta, a epitet junaka dvoboja ponio je Dwyane Wade sa 32 koša, 10 asista i šest oduzetih lopti. Miamiu je to četvrta uzastopna pobjeda i trenutno su sedma momčad Istoka. Carlos Boozer je još jednom odigrao sjajnu utakmicu za Utah sa 29 poena i 14 skokova, no Jazzeri su izgubili utakmicu zbog trica - dali su tek tri, a primili 13.

Minnesota je kod kuće svladala Netse, a Kevin Garnett (32, 14 skokova) je postao 32. košarkaš u povijesti lige s više od 10.000 skokova.

Phoenix Sunsi su trenutno momčad u najboljoj formi, pobijedili su Orlando sa 107:101 i produžili niz pobjeda na osam, a na ljestvici je samo Dallas bolji od njih.

Tracy McGrady zabio je 37 poena u pobjedi Houston Rocketsa kod Sacramenta (115:111), izborenoj u produžetku, koji je izborio igrač Kingsa Ron Artest tricom tri sekunde prije kraja regularnog dijela.

Chicago Bullsi su "masakrirali" Memphis Grizzliese sa 111:66, a gosti su u zadnjoj četvrtini dali svega devet poena. Memphis je najgora momčad lige, a početkom zadnje četvrtine gubili su sa 46 razlike i skoro oborili svoj neslavni rekord - 1995. su stradali u San Antoniu sa -49.

Utakmica između Milwaukeea i New Orleansa odgođena je jer čarter-zrakoplov sa košarkašima Hornetsa nije mogao poletjeti iz Oklahoma Citya zbog nevremena.