HSLS i HSS nude snažnu alternativu, koja omogućava sinergijski učinak, a otvoreni smo i drugim strankama, prvenstveno regionalnim, poručio je.
Na novinarski upit o problemima u suradnji s HSS-om u Varaždinu Kramarić je odgovorio da rješenje treba prepustiti predsjedništvima dviju stranaka, koja dobro surađuju.
HSLS se počeo pripremati za parlamentarne izbore jer mora slijediti ritam koji su nametnule druge stranke, premda su u preuranjenoj kampanji otvorile kriva pitanja, poput onih o premijerovim satovima ili tko je na čiji račun bio u Veroni.
Birače zanimaju druge teme koje će im ponuditi HSLS, kao što je novi Zakon o privatizaciji, što je Kramarić u Saboru otvorio pitanjem o slučaju Maestral u Dubrovniku, a koja je ponovno aktualizirana zbog Sunčanog Hvara.
Prijeti nam daljnja rasprodaja Hrvatske i liberali smatraju da se to mora spriječiti, poručio je dodajući kako se nada da će Vlada napokon donijeti Zakon o privatizaciji.
Bivša koalicijska vlast od tog je "vrućeg krumpira" odustala, rekao je, ali ni sadašnja ne radi previše na uvođenju pravila ponašanja koja će pogodovati svim građanima.
Kramarić je ocijenio da će "hrvatska europska priča" morati još malo pričekati, jer će Hrvatska u EU vjerojatno ući tek u idućem desetljeću, a ne 2009. godine, jer se čekaju nova institucionalna rješenja za proširenje Unije.
Zamjerio je strankama koje u "čudnoj predizbornoj kampanji" ističu kandidate za premijera, iako je svima jasno da se biraju zastupnici u parlamentu koji tek onda biraju predsjednika Vlade, što nije korektno i nije u skladu s Ustavom.
Oni koji su 1999. najglasnije tražili jačanje parlamentarizma sada su, misleći da će tako polučiti veći uspjeh, spremni suspendirati parlamentarizam, jer Hrvati koji put vole "one koji buše, grade i ruše", kaže Kramarić.