Hopman Cup: Hrvatska traži šansu protiv Indije

ZAGREB/PERTH, 1. siječnja 2007. (Hina) - Na startu teniskog Hopman Cupa u Perthu Hrvatska je izgubila od Španjolske 0:3. U prvom meču Anabel Medina Garrigues, koja je 27. na WTA listi, lakoćom je za 65 minuta igre pobijedila 18-godišnju Sanju Ančić sa 6:3, 6:1.

Nakon toga je njen brat Mario Ančić igrao protiv sedmog igrača svijeta Tommya Robreda. Ančić je dobio prvi set, a u drugom su obojica držali svoje servise sve do 12. gema. Tada Ančić nije realizirao jedan volej i Robredo je uspio poravnati. U odlučujućem setu Ančić je izgubio servis u šestom gemu i Robredu je to bilo dovoljno da okonča meč u svoju korist.

"Na početku meča Ančić je bio bolji igrač, no uspio sam se vratiti pred kraj drugog seta i nakon toga igrao sam jako dobro. Pobijediti protivnika kao što je Ančić, uvijek je dobar osjećaj, a posebice kad smo na početku sezone", izjavio je Robredo.

U igri parova koja o ničemu nije odlučivala Robredo i Medina Garrigues su za 70 minuta igre pobijedili Marija i Sanju Ančić sa 6:4, 6:2.

Hrvatska u srijedu igra protiv Indije, koja je u prvom kolu pobijedila Češku 2:1.