PODRAVKA VEGETA OSVOJILA ČETVRTO MJESTO

LEIPZIG, 30. prosinca (Hina) - Rukometašice Podravka Vegete osvojile su četvrto mjesto na Handbal Mastersu što se od 27. do 30. prosinca održava u Leipzigu. U dvoboju za treće mjesto Podravka Vegeta je izgubila od njemačkih prvakinja Triera 32:36 (16:22).
LEIPZIG, 30. prosinca (Hina) - Rukometašice Podravka Vegete osvojile su četvrto mjesto na Handbal Mastersu što se od 27. do 30. prosinca održava u Leipzigu. U dvoboju za treće mjesto Podravka Vegeta je izgubila od njemačkih prvakinja Triera 32:36 (16:22). #L# Utakmicu za treće mjesto Koprivničanke su izgubile u obrani, jer su u prvom poluvremenu primile 22 pogotka, što je kasnije bilo nenadoknadivo - Podravka se uspjela u 54. minuti približiti na tri gola razlike, no više nije išlo. Turnir u Leipzigu je bio odlično organiziran, a utakmicu Podravke i Triera gledalo je više ljudi nego u cijelom hrvatskom prvenstvu. Naime, u dvorani je bilo 3500 gledatelja. Najbolja igračica u redovima Triera bila je Svetlana Mosgovaia sa 11 pogodaka, a zatim Baumbach sa 8, Bohm sa sedam, te Althaus sa šest golova. U redovima Podravke najefikasnija je bila Budimir sa osam, a po četiri pogotka postigle su Hobjila, Čuljak i Franić. Podravka je osvojila 4. mjesto i nagradu od 2.500 eura, dok je Trieru pripalo 4.500 eura. U finalu će igrati ljubljanski Krim i domaćin Leipzig. (Hina) ičm dl