SP RUKOMETAŠICE: FRANCUSKA - UKRAJINA 28-26

ZAGREB, 13. prosinca (Hina) - U finalu 16. Svjetskog prvenstva za rukometašice u nedjelju će u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova igrati Mađarska i Francuska.
ZAGREB, 13. prosinca (Hina) - U finalu 16. Svjetskog prvenstva za rukometašice u nedjelju će u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova igrati Mađarska i Francuska.#L# Nakon što su Mađarice u prvom polufinalu svladale Južnu Koreju sa 40-38, u drugom polufinalu Francuskinje su bile bolje od Ukrajinki sa 28-26 (10-13, 25-25) nakon produžetaka. Dom sportova Francuska - Ukrajina 28-26 (10-13, 25-25) Francuska: Dudziak, Nicolas; Vogein 3, Lejeune 8 (3), Delerce 3, Jacques 1 (1), Myaro 3 (1), Pecqueux-Rolland 1, Herbrecht 1, Cano 2, Wendling 2, Korfanty 1, Ludwig, Tervel 3 Ukrajina: Borisenko, Zaspa; Černova, Sakada 2, Ribina, Verheljuk 4, Jacenko 6, Sjukalo 3, Cigica 4 (1), Ljapina 2 (2), Borodina, Rajhel 2, Hrjholiunas 3, Šucka Suci: Hansson i Olsson (Švedska). Gledatelja: 4.000. Sedmerci: Francuska 6 (5), Ukrajina 4 (3) Isključenja: Francuska 10 minuta, Ukrajina 8 minuta Bolje su u utakmicu ušle Ukrajinke koje su bile u vodstvu čitavim tijekom prvoga poluvremena, a prednost nisu ispuštale sve do rezultata 20-20 10-ak minuta prije kraja drugoga poluvremena. Tada su Francuskinje povele sa 22-20, ali Ukrajinke su odgovorile sa četiri uzastopna pogotka za 24-22, ali u nervoznoj završnici rezultat nakon 60 minuta bio je 25-25. Sve do dvije minute prije kraja dodatnih 10 minuta bilo je 26-26, a tada je na scenu stupila kapetanica Francuske Stephanie Cano. Do tog trenutka Cano nije postigla niti jedan pogodak, ali je u posljednje dvije minute dva puta svladala Larisu Zaspu na vratima Ukrajine i odvela svoju reprezentaciju u finale. (Hina) zm