SP RUKOMETAŠICE: MAĐARSKA - JUŽNA KOREJA 40-38

ZAGREB, 13. prosinca (Hina) - Rukometašice Mađarske prve su finalistice Svjetskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj nakon što su u polufinalu u zagrebačkom Domu sportova pred 5000 gledatelja svladale Južnu Koreju sa 40-38 (22-19).
ZAGREB, 13. prosinca (Hina) - Rukometašice Mađarske prve su finalistice Svjetskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj nakon što su u polufinalu u zagrebačkom Domu sportova pred 5000 gledatelja svladale Južnu Koreju sa 40-38 (22-19).#L# Dom sportova Mađarska - Južna Koreja 40-38 (22-19) Mađarska: Sirina, Palinger; Ferling 3, Kirsner 6, Radulovics 8 (3), Farkas 5, Goerbicz 4, Toth 1, Lovasz 7, Kulcsar 6, Bohus, Mehlmann, Pignitzki, Siti Južna Koreja: Y.R. Oh, K.H. Moon, S.H. Woo 4, S.Y. Huh 4, G.J. Lee 3, Jang 4, S.O. Oh 10, Lim 4 (2), S.E. Lee 3 (2), Myoung 3, Choi 3, Park, P.H. Moon, Y.S. Huh Suci: Methe i Methe (Njemačka). Gledatelja: 5.000. Sedmerci: Mađarska 4 (3), Južna Koreja 5 (4). Isključenja: Mađarska 12 minuta, Južna Koreja 6 minuta Korejke su držale prednost u prvih 20-ak minuta, te su vodile s najviše tri pogotka razlike (15-12). No, u samoj završnici prvoga poluvremena Mađarice su sa pet uzastopnih pogodaka stigle do vodstva 22-19. U drugom poluvremenu Korejke su uspjele u nekoliko navrata izjednačiti rezultat, posljednji put na 36-36 pet minuta prije kraja. Ipak, tada su Mađarice ostvarile odlučujuću seriju, povele sa 39-36 i tu prednost uspjele sačuvati do kraja. Najefikasnije u sastavu Mađarske bile su Radulovics sa 8 i Lovasz sa sedam pogodaka, dok je Seong-Ok Oh postigla 10 golova za Koreju. U drugom polufinalu u 19.15 sati igraju Francuska i Ukrajina. (Hina) zm