NBA: NAKON 13 GODINA DALLAS NAPOKON SLAVIO KOD LAKERSA

NEW YORK, 13. prosinca 2003. (Hina/Reuters) - U derbiju večeri u NBA ligi Dallas je u gostima pobijedio Lakerse s uvjerljivih 110-93. Mavericksima je ovo prva pobjeda na terenu Lakersa u posljednjih 13 godina.
NEW YORK, 13. prosinca 2003. (Hina/Reuters) - U derbiju večeri u NBA ligi Dallas je u gostima pobijedio Lakerse s uvjerljivih 110-93. Mavericksima je ovo prva pobjeda na terenu Lakersa u posljednjih 13 godina. #L# Bio je to susret nabijen emocijama, a braniču Lakersa Garyu Paytonu živci su popustili već u prvoj četvrtini. Nakon samo sedam minuta igre zaradio je dvije tehničke, odnosno isključenje. Košarkaši Dallasa kontrolirali su utakmicu od početka do kraja, a briljirali su Dirk Nowitzki i Antoine Walker. Obojica su postigli po 27 koševa, Nowitzki je tome pridodao 12, a Walker 10 skokova. Playmaker Steve Nash ubacio je 23, a Josh Howard 17 poena i 13 skokova. Bio je to prvi poraz Lakersa na domaćem terenu u ovoj sezoni. Najbolji kod domaćina bio je Shaquille O'Neal sa 25 koševa i 14 skokova. Kobe Bryant zabio je 15, a Karl Malone 14 poena. Giričekov Orlando nije uspio doći do treće pobjede u nizu. Na domaćem terenu zaustavili su ih New Jersey Netsi, pobijedivši 99-95. Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je Kerry Kittles, koji je u posljednje tri i pol minute ubacio tri trice. Planinića nije bilo u momčadi Netsa, a Giriček je kao član prve petorke odigrao 44 minute. Upisao je 11 koševa (šut 5-12), 5 skokova i 3 dodavanja. Najefikasniji kod domaćina bili su Juwan Howard i Tracy McGrady sa po 20 poena. Za Netse, kojima je to četvrta uzastopna pobjeda, Kittles je ubacio 22 koša, Richard Jefferson 19, a Kenyon Martin 16 poena i 15 skokova. Kukoč zbog ozljede leđa ni sinoć nije bio u sastavu Milwaukeeja, koji je na domaćem terenu svladao Chicago Bullse 109-95. Michael Redd ubacio je 30, Damon Jones 22, a Desmond Mason 21 koš i 11 skokova. Nakon pet pobjeda u nizu zaustavljeni su i Toronto Raptorsi, koji su u gostima poraženi od Bostona 111-114. Paul Pierce je sa 33 koša i 11 skokova predvodio domaćine, a kod gostiju najbolji su bili Vince Carter sa 35 i Donyell Marshall sa 31 poenom. (Hina) im