SP: HRVATSKA - FRANCUSKA 20:28 (ŠIRA VERZIJA)

SPLIT, 6. prosinca 2003. (Hina) - U susretu 4. kola A skupine Svjetskog prvenstva rukometašice Hrvatske poražene su od Francuske 20:28 (10:13).
SPLIT, 6. prosinca 2003. (Hina) - U susretu 4. kola A skupine Svjetskog prvenstva rukometašice Hrvatske poražene su od Francuske 20:28 (10:13).#L# Većinu prvog poluvremena hrvatske su rukometašice odigrale nervozno. Tek su na početku imale minimalno vodstvo 1:0 i 2:1. Kod vodstva 2:1 Francuskinje su napravile seriju 6:0. U tom razdoblju Hrvatice nisu iskoristile igračicu više, promašile su jedan sedmerac i jednu kontru. Hrvatice su vrlo teško igrale protiv postavljene obrane, a uz to su promašile i nekoliko kontri te dva sedmerca. Stoga, zaostatak od tri gola na poluvremenu i nije loše "zvučao". Nažalost, u drugom poluvremenu nije došlo do željenog preokreta. Hrvatice su prvi pogodak u drugom dijelu postigle tek nakon sedam minuta igre. Francuskinje su dominirale s vanjskih pozicija, a posebice Melinda Jacques, koja je zabila 11 pogodaka. Iako su doživjele dva poraza od izravnih konkurentkinja za plasman u drugi krug, Hrvatice još uvijek imaju šansu ako sutra svladaju Španjolke. No, ne ovise samo sebi, već i o ishodu dvoboja između Francuske i Srbije i Crne gore. HRVATSKA: Stančin, Knezović, Vresk, Pušić 6, Hodak 2, Pensa, Golubić 2, Mitrović 1, Šarić, Arslanagić, Čuljak 1, Kolega, Pasičnik 7, Bubalo, Kevo 1. FRANCUSKA: Nicolas, Dudziak, Cendier, Vogein, Lejeune, Myaro, Delerce 5, Pecqueux 3, Herbrecht 1, Cano 4, Jacques 11, Wendling, Korfanty 1, Ludwig 1, Tervel 2. SEDMERCI: Hrvatska 0-4, Francuska 2-2 ISKLJUČENJA: Hrvatska 12, Francuska 8 minuta (Hina) im