SP RUKOMET: HRVATSKA - AUSTRALIJA 38:12 (ŠIRA VERZIJA)

SPLIT, 3. prosinca (Hina) - Hrvatska reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu rukometašica što se održava u Hrvatskoj. U dvoboju 2. kola A skupine Hrvatska je u Splitu pobijedila Australiju 38:12 (16:5).
SPLIT, 3. prosinca (Hina) - Hrvatska reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu rukometašica što se održava u Hrvatskoj. U dvoboju 2. kola A skupine Hrvatska je u Splitu pobijedila Australiju 38:12 (16:5).#L# Odabranice izbornika Željka Tomca uspješno su odradile dvoboj protiv Australki. Bio je to tek lakši trening hrvatskih rukometašica. Dvojbe oko imena pobjednika bile su razriješene i prije početka utakmice, bilo je tek pitanje s koliko će razlike slaviti naše igračice. Konačnih + 26 razlike dovoljno govori o odnosu snaga u dvorani na Gripama. Australke su prvi pogodak postigle u šestoj minuti, a drugi tek u 20. minuti. Do kraja poluvremena još su tri puta svladale Barbaru Stančin, koja je u prvih 30 minuta prikupila 11 obrana. U nastavku je branila Sanela Knezović koja je zaustavila 8 suparničkih udaraca. Najefikasnije u hrvatskim redovima bile su Kolega, Mitrović, Vresk i Golubić sa po pet pogodaka, dok je najefikasnija u suparničkim redovima bila Milošević (5). HRVATSKA - AUSTRALIJA 38:12 (16:5) HRVATSKA: Knezović, Stančin, Bubalo 4, Golubić 5, Arslanagić 4, Kolega 5, Pušić 3, Pasičnik 1, Mitrović 5, Kevo 1, Šarić, Čuljak 1, Vresk 5, Pensa 4 AUSTRALIJA: Ignjatović, Kent, Doherty, Briggs, Milošević 5, Hedberg, Boyd, Kopčalić 2, Leone 1, Wynne, Maher, Roy 1, Boulton 1, Edland 2 SEDMERCI: Hrvatska - 4 (3), Australija - 5 (1) ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Australija 16 minuta. U susretu 3. kola Hrvatska u četvrtak igra protiv Srbije i Crne Gore. (Hina) dl