SKV - SPORT U 21.00 SATI

ZAGREB, 30. studenog (Hina) - LAKE LOUISE - Austrijanac Hermann Maier pobjednik je superveleslaloma Svjetskog kupa što se održao u kanadskom Lake Louiseu. Bivši olimpijski i svjetski prvak slavio je na prvom Super-G sezone s rezultatom 1.36.69. Drugo mjesto sa 26 stotinki sekunde zaostatka osvojio je njegov sunarodnjak Michael Walchhofer, koji je slavio na subotnjem spustu. Treća i četvrta pozicija također su pripale Austrijancima. Stephan Eberharter je zaostao za 55 stotinki sekunde, dok je Benjamin Raich bio četvrti sa 95 stotinki sekunde zaostatka.Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 17. mjesto sa 2:04 sekunde zaostatka za pobjednikom.VARAŽDIN - U predposljednjem dvoboju 16. kola Prve HNL Varteks je u Varaždinu pred 4.000 gledatelja pobijedio Hajduk 2:0 (1:0). Utakmicu je na stadionu Varteksa sudio Draženko Kovačić, a strijelci su bili Šafarić (20) i Benko (79). Obje momčdi su završile utakmicu sa po deset igrača. Isključeni su Fumić (Varteks, 65) i Miše (Hajduk, 69).RIM - Legenda talijanskog boba Eugeni Monti (75) pokušao je pucajući iz vatrenog oružja u glavu samoubojstvo u svojoj kući u Belluni. Monti je s teškim ozlijedama glave prevezen u lokalnu bolnicu gdje se liječnici još uvijek bore za život bivšeg olimpijskog prvaka. Nakon uspješne skijaške karijere Monti se zbog ozljede koljena počeo baviti bobom, a 1968. godine osvojio je dvije zlatne medalju u Grenoblu.
ZAGREB, 30. studenog (Hina) - LAKE LOUISE - Austrijanac Hermann Maier pobjednik je superveleslaloma Svjetskog kupa što se održao u kanadskom Lake Louiseu. Bivši olimpijski i svjetski prvak slavio je na prvom Super-G sezone s rezultatom 1.36.69. Drugo mjesto sa 26 stotinki sekunde zaostatka osvojio je njegov sunarodnjak Michael Walchhofer, koji je slavio na subotnjem spustu. Treća i četvrta pozicija također su pripale Austrijancima. Stephan Eberharter je zaostao za 55 stotinki sekunde, dok je Benjamin Raich bio četvrti sa 95 stotinki sekunde zaostatka. Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 17. mjesto sa 2:04 sekunde zaostatka za pobjednikom. VARAŽDIN - U predposljednjem dvoboju 16. kola Prve HNL Varteks je u Varaždinu pred 4.000 gledatelja pobijedio Hajduk 2:0 (1:0). Utakmicu je na stadionu Varteksa sudio Draženko Kovačić, a strijelci su bili Šafarić (20) i Benko (79). Obje momčdi su završile utakmicu sa po deset igrača. Isključeni su Fumić (Varteks, 65) i Miše (Hajduk, 69). RIM - Legenda talijanskog boba Eugeni Monti (75) pokušao je pucajući iz vatrenog oružja u glavu samoubojstvo u svojoj kući u Belluni. Monti je s teškim ozlijedama glave prevezen u lokalnu bolnicu gdje se liječnici još uvijek bore za život bivšeg olimpijskog prvaka. Nakon uspješne skijaške karijere Monti se zbog ozljede koljena počeo baviti bobom, a 1968. godine osvojio je dvije zlatne medalju u Grenoblu. LISABON - U taboru aktualnih europskih prvaka, Francuza zadovoljni su ždrijebom skupina za EURO 2004. godine što će se igrati u Portugalu. Protivnici Francuske bit će Engleska, Hrvatska i Švicarska. "Dobili smo uravnoteženu skupinu. Iz treće skupine željeli smo izbjeći Nizozemsku i to se dogodilo, tako da možemo biti zadovoljni," kazao je izbornik francuske reprezentacije, Jacques Santini. Zadovoljstvo "plesom kuglica" pokazao je veznjak Patrick Viera, koji igra za londonski Arsenal. "Odlično poznajemo igru Engleza, što će biti velika predsnost. Hrvatska i Švicarska su jake momčadi, ali ne toliko da moramo strahovati. Englezi nisu bili previše oduševljeni protivnicima, posebice što u prvom dvoboju igraju protiv Francuske. "Dobili smo vrlo tešku skupinu, vrlo jake i nezgodne suparnike," smatra izbornik Gordog Albiona, Sven Goran Eriksson. LISABON - Nakon ždrijeba skupina Europskog nogometog prvenstva 2004. godine u Portugalu, Francuzi su proglašeni za prvog favorita natjecanja. Na svih europskim kladionicama Tricollori su najveći favorit EP-a. Na "Otoku" omjer na aktualne europske prvake je 100-30. Na drugom mjestu su Talijani (4-1), a zatim slijede Nizozemska i Portugal (13-2). Hrvatska reprezentacija nalazi se pri dnu s omjerom 80-1. OSAKA - Odbojkaši Brazila pobjednici su Svjetskoga kupa odbojkaša. U posljednjem kolu Brazil je pobijedio Japan 3:0. Drugo mjesto osvojila je Italija, a treće Srbija i Crna Gora. MILANO - Brazilski nogometaš Rivaldo odlučio je napustiti redove europskog prvaka AC Milana i vraća se u svoju domovinu. Rivaldo je u razgovoru sa dopredsjednikom kluba Adrianom Gallianiem dogovoro da neće čekati siječanj iduće godine, već će klub napustiti u roku od tjedan dana. Brazilac je u velikoj nemilosti trenera Carla Ancelottia, kojega je optužio da ga namjerno zapostavlja. Rivaldo još uvijek nema kluba, ali je za očekivati da će potpisati za neki od brazilskih klubova. (Hina) dl