SKV: SPORT U 23 SATA

ZAGREB, 15. studenog 2003.(Hina) - ZAGREB -Rezultati 5. kola prvenstva Hrvatske u vaterpolu:SKUPINA 1 -Gusar - Mladost 4:18SKUPINA 2 -Medveščak - Primorje 5:15Kvarner - Jug 7:21Po skupinama vode Mladost i Jug, sa po 10 bodova.ZAGREB - Rezultati 9. kola košarkaške Goodyear lige:Split CO - Union Olimpija 92:98 (52:50)Zagreb - Krka 78:70 (38:39)Geoplin Slovan - Budućnost 101:93 (40:41, 85:85 - produžetak)Banjalučka Pivara - C. zvezda 89:92 (25:15, 49:36, 61:59)Reflex - Široki Brijeg 92:77 (30:12, 52:29, 73:55)U nedjelju:Zadar - CibonaPivovarna Laško - LovćenPoredak: 1. Crvena zvezda 9 7 2 783:736 16 2. Reflex 9 6 3 714:660 15 3. Budućnost 9 6 3 822:786 15 4. Union Olimpija 9 6 3 756:729 15
ZAGREB, 15. studenog 2003.(Hina) - ZAGREB -Rezultati 5. kola prvenstva Hrvatske u vaterpolu: SKUPINA 1 - Gusar - Mladost 4:18 SKUPINA 2 - Medveščak - Primorje 5:15 Kvarner - Jug 7:21 Po skupinama vode Mladost i Jug, sa po 10 bodova. ZAGREB - Rezultati 9. kola košarkaške Goodyear lige: Split CO - Union Olimpija 92:98 (52:50) Zagreb - Krka 78:70 (38:39) Geoplin Slovan - Budućnost 101:93 (40:41, 85:85 - produžetak) Banjalučka Pivara - C. zvezda 89:92 (25:15, 49:36, 61:59) Reflex - Široki Brijeg 92:77 (30:12, 52:29, 73:55) U nedjelju: Zadar - Cibona Pivovarna Laško - Lovćen Poredak: 1. Crvena zvezda 9 7 2 783:736 16 2. Reflex 9 6 3 714:660 15 3. Budućnost 9 6 3 822:786 15 4. Union Olimpija 9 6 3 756:729 15 5. Cibona 8 6 2 694:593 14 6. Zagreb 9 5 4 688:693 14 7. Split 9 4 5 780:798 13 8. Zadar 8 4 4 662:626 12 9. Pivovarna Laško 8 4 4 625:625 12 10. Geoplin Slovan 9 2 7 649:868 12 11. Široki Brijeg 8 3 5 643:668 11 12. Lovćen 8 3 5 635:678 11 13. Krka 9 2 7 761:808 11 14. Banjalučka pivara 8 2 6 617:667 9 ZAGREB -Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica: Češka 5 - Marek Jankulovski 26-11m, Mark Heinz 49, Karel Poborsky 55, Libor Sionko 63, Rudolf Skacel 82 Kanada 1 - Tomasz Radzinski 89 Albanija 2 - Adrian Aliaj 26, Alban Bushi 81 Estonija 0 - ZAGREB - Rezultati 10. kola prvenstva Hrvatske za rukometaše: Karlovac - Elektromodul Osijek 26:29 Bjelovar - Moslavina 37:21 Umag - Đakovo 27:27 Perutnina Pipo IPC - Split 35:26 Ekol Ivančica - Varteks di Caprio 33:28 Na prvenstvenoj ljestvici vodi Zagreb sa 18 bodova, a slijede Medveščak, Zamet i Perutnina sa po 13 bodova. RIGA -U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za EP u Portugalu nogometna reprezentacija Latvije na domaćem je terenu pobijedila Tursku 1:0.Strijelac je bio Maris Varpakovskis (29) ZAGREB - Rezultati prvih utakmica dodatnih kvalifikacija za EP 2004. mladih nogometnih reprezentacija:#L# Švedska 2 - Alexander Farnerud 55, Kim Kallstrom 90+2 Španjolska 0 Bjelorusija 1 - Artijom Koncevoj 31 Poljska 1 - Michal Stasiak 84 Danska 1 - Thomas Kahlenberg (4-11m) Italija 1 - Giampiero Pinzi (71) Švicarska 1 - Alain Nef 17 Češka 2 - Vaclav Sverkos 32, Jiri Koubsky 41 Portugal 1 - Jorge Ribeiro 5 Francuska 2 - Djibril Cisse 23, 32 ZAGREB -Razočarani hrvatski nogometaši nisu bili previše raspoloženi za davanje izjava. Nakon skoro sat vremena boravka u svlačionici većina ih je projurila pored novinara i tek poneki su pristali na kratak komentar."Naravno da smo svi razočarani. Nitko se nije nadao ovom rezultatu, Međutim, moramo biti optimisti i moramo biti hrabri i vjerovati u uspjeh u Ljubljani", kazao je strijelac hrvatskog pogotka Dado Pršo. Dario Šimić je kazao je kako hrvatska reprezentacija imala inicijativu međutim to nije znala pretočiti u neke izglednije prilike. "Slovenci su odlična momčad, međutim još uvijek ništa nije gotovo. Predstoji nam teških 90 minuta u kojima možemo izboriti vizu za EP."Jedan od boljih u hrvatskim redovima bio je Milan Rapaić. "U uzvratu nema mjesta nikakvom kalkuliranju. Od prve minute moramo ići na pobjedu ukoliko želimo vidjeti Portugal".U slovenskom taboru naravno nisu skrivali zadovoljstvo zagrebačkim rezultatom. "Došli smo u Zagreb po pogodak i to smo ostvarili. Sada imamo sjajnu priliko pred svojom publikom izboriti europsku smotru", kazao je Pavlin. "Mislim da je rezultat realan, međutim bez obzira što smo postigli pogodak i odigrali neodlučeno, u Ljubljani nas očekuje jednako teških 90 minuta. Još uvijek ništa nije gotovo", izjavio je Zlatko Zahovič. Izjednačujući pogodak za naše susjede postigao je Šiljak koji smatra kako je tajna slovenskog uspjeha na Maksimirskom stadionu bila odlična taktika slovenskog izbornika. "Do detalja smo proučili hrvatsku igru. Snimili smo sve njihove slabosti i znali smo kako treba reagirati na terenu. Taktika i naša velika borbenost bili su ključ našeg uspjeha." ZAGREB - U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za EP nogometaši Hrvatske su u Maksimiru protiv Slovenije odigrali neodlučeno 1:1 (1:1). Ovakav ishod velika je prednost Slovenaca, kojima je dovoljno da u Ljubljani ne prime gol i bit će na EP u Portugalu. Hrvatska je utakmicu započela sa pet braniča i tri napadača, te dva defenzivna vezna (Leko i N. Kovač). Takvom postavom Hrvati nisu mogli stvoriti dominaciju na sredini terena, napadači su bili odsječeni, i sve se svodilo na mogućnost poentiranja iz prekida. Na sreću prekidi su se Barićevim izabranicima isplatili već u 5. minuti. Niko Kovač ubacio je na drugu vratnicu, a Mornar je glavom spustio do Prše, koji je bio na metar od gola potpuno sam, te je lakoćom loptu pospremio u mrežu. Kako su Hrvati došli do vodstva, gotovo na isti način su Slovenci poravnali, iz prekida. Ačimovič je ubacio na drugu stativu, a Šiljak je u skoku bio viši od Tomasa i glavom je sa pet metara iskosa pogodio za 1:1. Igrala se 22. minuta. U drugo poluvrijeme Barić je krenuo sa dvije izmjene. Rapaić je zamijenio Olića, a Rosso je ušao umjesto Leke. I već u prvoj minuti nastavka Rapaić je prodro kroz sredinu terena, pucao je po zemlji sa 22 metra, ali preslabo za slovenskog vratara. U 59. minuti Barić je uveo i treću izmjenu. Srna je ušao umjesto Živkovića. Srnini prodori po desnoj strani bili su jedini dobitak u igri hrvatske reprezentacije. No, premali. I dalje se je uglavnom igralo na nabacivanja u protivnički 16-erac, a to je bio lak plijen za slovensku obranu. "U prvom poluvremenu načinili smo previše grešaka. Slovenci su igrali puno elastičnije, pa su naši napadači bili bez lopti. Ulazak Rapaića, Rosse i Srne donio je pomak, dominirali smo, ali lopta je i dalje bila previše u zraku. Znam što moramo promijeniti, drugo poluvrijeme pokazalo je kako moramo igrati. Nema nam druge, u Ljubljani moramo ići na pobjedu", izjavio je nakon utakmice hrvatski izbornik. HRVATSKA: Pletikosa, Tomas, Tudor, Živković (Srna 59), Šimić, Neretljak, Leko (Rosso 45), N. Kovač, Mornar, Pršo, Olić (Rapaić 45). SLOVENIJA: Dabanovič, Cipot, Karič, Vugdalič, Knavs, Šukalo, Čeh (Bulajič 87), Šiljak (Cesar 90), Zahovič, Pavlin, Ačimovič (Kapič 75). STRIJELCI: 1:0 Pršo (5), 1:1 Šiljak (22). ŽUTI KARTONI: Olić (33), Neretljak (47), Tomas (73), Pršo (86), Karič (3), Šiljak (33), Šukalo (80) SUDAC: Markus Merk (Nje) GLEDATELJA: 35.000 MOSKVA - U prvoj utakmici dodatnih kavalifikacija za EP u Portugalu nogometaši Rusije su na domaćem terenu protiv Walesa odigrali neodlučeno 0:0. GLASGOW -U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za EP u Portugalu nogometaši Škotske su na svom terenu pobijedili Nizozemsku 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je James McFadden (22). ČAKOVEC - U okviru priprema za SP ženska rukometna reprezentacija Hrvatske u prijateljskoj utakmici pobijedila je Sloveniju 29:20 (17:8). Najefikasnija hrvatska rukometašica bila je Hodak sa 8 pogodaka. Kolega je postigla 5, a Kevo 4 zgoditka. KOPENHAGEN - Najbolji hrvatski stolnotenisač Zoran Primorac nije se uspio plasirati u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Danske. U osmini finala poražen je od Kineza Liqin Wanga 1-4. OSMINA FINALA: Liqin Wang (Kina) - Zoran Primorac (Hrv) 4-1 (11-3, 11-4, 11-5, 7-11, 11-8). KOPENHAGEN -Hrvatska stolnotenisačica Tamara Boroš poražena je u osmini finala ITTF Pro Tour turnira u Danskoj od Sui Fei Lai iz Hong Konga 4:3 (11, -7, 9, 8, -11, -7, 8). (Hina) im