VLAHOVIĆ SVJETSKI PRVAK I REKORDER

COMO, 15. studenog 2003.(Hina) - Hrvatski reprezentativac upowerliftingu Marin Vlahović postao je u subotu u talijanskom Comunovi svjetski prvak i rekorder u kategoriji iznad 125 kilograma.
COMO, 15. studenog 2003.(Hina) - Hrvatski reprezentativac u powerliftingu Marin Vlahović postao je u subotu u talijanskom Comu novi svjetski prvak i rekorder u kategoriji iznad 125 kilograma.#L# Vlahović (23) je na Svjetskom prvenstvu bio najbolji u disciplini dizanja s klupe ("bench"), podigavši za druge nedostižnih 210 kilograma, čime je oborio svoj vlastiti svjetski juniorski rekord. Premda još uvijek junior, Vlahović je na prvenstvu nadmašio sve seniorske natjecatelje, te je osvojio titulu apsolutnog svjetskog prvaka. U kategoriji do 80 kg, hrvatski juniorski reprezentativac Mario Strugar također je osvojio prvo mjesto podigavši s klupe 130 kg. Vlahović je na natjecanju u Comu obranio naslov svjetskog prvaka koji je osvojio prošle godine u istom gradu, kada je s klupe podigao 207,5 kg. Powerlifting je u zemljama Zapadne Europe, SAD-u i Australiji već afirmiran sport, a očekuje se da bi uskoro mogao postati i olimpijski sport. Za razliku od klasičnog dizanja utega, u powerliftingu postoje tri discipline u triatlonu (čučanj, "bench" i "mrtvo" dizanje s poda), u kojima sportaš mora po strogo utvrđenim pravilima, bez trzaja i izbacivanja, podići i spustiti utege. (Hina) im