NBA: 51 KOŠ MCGRADYA

NEW YORK, 15. studenog 2003.(Hina/DPA) - Zoran Planinić je sinoć za NewJersey Netse odigrao najbolju utakmicu otkako je došao u NBA ligu.Bivši branič Cibone je za 15 minuta dao 9 koševa (šut 4:6, bacanja1:3), te imao 1 skok, 2 asista i 2 izgubljene lopte, a njegovi Netsisu slavili kod kuće protiv New York Knicksa (85:80).
NEW YORK, 15. studenog 2003.(Hina/DPA) - Zoran Planinić je sinoć za New Jersey Netse odigrao najbolju utakmicu otkako je došao u NBA ligu. Bivši branič Cibone je za 15 minuta dao 9 koševa (šut 4:6, bacanja 1:3), te imao 1 skok, 2 asista i 2 izgubljene lopte, a njegovi Netsi su slavili kod kuće protiv New York Knicksa (85:80). #L# Planinić je sjajno iskoristio ponuđenu minutažu, dosad najveću jer je u proteklih sedam utakmica igrao tek 37 minuta i postigao samo četiri koša. Trener Byron Scott odlučio je češće koristiti hrvatskog igrača koji je mijenjao Jasona Kidda (19, 10 asista), a odmorena zvijezda momčadi u zadnjoj je četvrtini ubacio odlučujućih 11 koševa. "Dosad sam se trudio zadovoljiti svakoga u momčadi, a na ovoj utakmici sam konačno odlučio prvo zadovoljiti sebe", kazao je Planinić. Netsi su se uvijek posebno motivirali za utakmice sa protivnikom preko rijeke Hudson, a sinoć su uz Kidda i Planinića imali i rasopoloženog Kenyona Martina (21, 10 skokova). Kod Knicksa najbolji Allan Houston (31). Carlos Arroyo bio je junak pobjede Utah Jazza (85:77) u gostima kod Minnesota Timberwolvesa. Arroyo je prošlu sezonu prosječno ubacivao jedva dva poena u utakmici, a sinoć je dostigao brojku od 30. Gordan Giriček je još uvijek na listi ozlijeđenih, a Orlandu bez njega ide jako slabo jer su sinoć u Denveru (106:101) doživjeli i osmi poraz zaredom. Earl Boykins i Andre Miller činili su udarni dvojac Nuggetsa sa po 27 postignutih koševa, a Orlandu nije pomogao ni sjajni Tracy McGrady, koji je dao čak 51 koš uz osam trica. McGradyev učinak zasad je rekord NBA sezone. LA Lakersi su sa 94:89 kod kuće svladali Detroit Pistonse, zahvaljujući sjajnom Shaquilleu O'Nealu (21, 15 skokova, 8 asista), koji je u drugom poluvremenu postigao 19 poena. Lakersima je to 19. uzastopna pobjeda kod kuće, u Staples Centeru nisu izgubili od 16. veljače, kada su ih svladali New York Knciksi. Philadelphia 76ersi su dobili prvake San Antonio Spurse 100:96, a Allen Iverson (36, 12 asista) je bio ključni čovjek domaćina sa 15 ubačaja u zadnjoj četvrtini. Kod Spursa, koji na startu sezone već imaju pet poraza, Tim Duncan je imao 35 koševa i 15 skokova. (Hina) rš