NBA: HORNETSI ZAUSTAVILI LAKERSE

AUBURN HILLS, 8. studenog (Hina) - Milwaukee Bucksi dali su DetroitPistonsima 20 koševa "fore" u prvom poluvremenu, a zatim krenuli u"lov". Četiri minute prije kraja uspjeli su smanjiti na 95-96, alinisu uspjeli ostvariti i konačni preokret i na koncu izgubili 99-105.
AUBURN HILLS, 8. studenog (Hina) - Milwaukee Bucksi dali su Detroit Pistonsima 20 koševa "fore" u prvom poluvremenu, a zatim krenuli u "lov". Četiri minute prije kraja uspjeli su smanjiti na 95-96, ali nisu uspjeli ostvariti i konačni preokret i na koncu izgubili 99-105.#L# Toni Kukoč odigrao je za svoje Buckse 27 minuta, te za to vrijeme postigao 12 koševa (šut iz igre 3-9, trica 0-4, slobodna bacanja 6-6) uz po četiri skoka i asistencije, dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu. Detroit su predvodili Chauncey Billups sa 27 i Richard Hamilton sa 24 koša, dok su odličan posao pod obručima obavili Mehmet Okur (12 koševa, 18 skokova) i Ben Wallace (10 koševa, 15 skokova). U sastavu Milwaukeeja najefikasniji je bio Michael Redd sa 28 poena. New Jersey Netsi uspjeli su izbjeći treći uzastopni poraz iako su na gostovanju kod Boston Celticsa igrali bez Kenyona Martina, Rodneya Rogersa i Luciousa Harrisa. Za konačnih 94-87 najzaslužniji su Jason Kidd (19 poena, 10 skokova, 7 asista) i Jason Collins s najboljim učincima karijere (19 koševa, 13 skokova). Naš Zoran Planinić igrao je tek tri minute, te u to vrijeme uputio jedan neuspješan šut. Prvo ime Bostona po običaju je bio Paul Pierce sa 27 pogodaka i 10 skokova. Pobjednički niz Los Angeles Lakersa zaustavljen je na pet u New Orleansu. Domaći Hornetsi iskoristili su umor Lakersa, te ostvarili visoku 114-95 pobjedu. Lakersi su, naime, večer ranije igrali čak dva produžetka u san Antoniju. Sjajan je bio Baron Davis sa 23 koša i 12 asistencija, a podršku je imao u P.J. Brownu (20), Davidu Wesleyu (17) i Georgeu Lynchu (15). Lakerse je predvodio Shaquille O'Neal (21), Devean George je dodao 16, dok su nespremni Bryant (11), te veterani Malone (10) i Payton (7) osjećali posljedice "prekovremenog" rada u San Antoniju. Allan Houston je postigao 16 od svojih 39 koševa u četvrtoj četvrtini, te je bio najzaslužniji za 114-111 pobjedu svojih New York Knicksa protiv Sacramento Kingsa. Pandan Houstonu što se postizanja koševa tiče u redovima Kingsa je bio Predrag Stojaković, ali on je od svojih 36 koševa u četvrtoj četvrtini postigao tek tri. Uz Houstona Knicksi su u svojim redovima imali još trojicu raspoloženih igrača - Keith van Horn (20, 13 skokova), Kurt Thomas (17, 14 skokova) i Charlie Ward (13, 13 asista). Osim Stojakovića, u Kingsima su se istakli i Mike Bibby (19), te Vlade Divac (14). Denver Nuggetsi su odlično krenuli u sezonu, ali su protiv Los Angeles Clippersa na svom terenu ispustili gotovo dobivenu utakmicu. Pola minute prije kraja četvrte četvrtine vodili su 88-84, ali su dozvolili da dvoboj ode u produžetak u kojemu su izgubili sa 102-104. Kod pobjednika je briljirao nesuđeni Nugget Corey Maggette sa 29 koševa i 10 skokova, a u odlučujućim trenucima odgovornost je preuzeo Quentin Richardson (23). Sjajni "rookie" Nuggetsa Carmelo Anthony ubacio je 30 poena, Earl Boykins je dodao 19, a Nene Hilario 15 uz 11 skokova. Cleveland Cavaliersi još uvijek traže prvu pobjedu s LeBronom Jamesom. U Indianapolisu su izgubili od domaćih Pacersa sa 90-91, a u posljednjih 11 sekundi Cavsi su imali čak tri šuta za pobjedu, no James dvaput, te Diop nisu uspjeli pogoditi za pobjedu. Tako je, ispostavilo se, odlučujuće poene postigao Ron Artest 11.1 sekundi prije kraja kada je postigao koš i dodatno slobodno bacanje. Inače, Artest je bio i prvi strijelac Indiane sa 21 košem, veteran Reggie Miller je dodao 15, a Jermaine O'Neal 14 i 12 skokova. James je predvodio Cavse sa 23 koša, Carlos Boozer je ubacio 20, a Rickyju Davisu (9koševa, 12 skokova, 10 asistencija) je nedostajao tek jedan poen za "triple-double". Washington Wizardsi lako su se obračunali s Toronto Raptorsima svladavši ih 86-60. Gosti iz Toronta u drugoj su četvrtini postigli tek četiri poena, ali ipak nisu postavili negativni rekord po broju koševa. Tu "čast" zadržao je Dallas koji je postigao tek dva poena Lakersima u trećoj četvrtini '97. Larry Hughes (16) bio je najefikasniji kod Wizardsa, a Vince Carter (18) kod Raptorsa. Još uvjerljiviji od Wizardsa bili su Minnesota Timberwolvesi koji su kao gosti sa 100-71 svladali Orlando Magic. Pobjednike su predvodili Latrell Sprewell (22) i Kevin Garnett (21, 17 skokova), dok je kod Magica bolji od ostalih bio Tyronn Lue (25). Zona Minnesote je potpuno uništila najboljeg strijelca lige prošle sezone Tracyja McGradyja koji je ubacio tek četiri koša. Laku pobjedu ostvarili su i Philadelphia 76-ersi koji su svladali domaće Chicago Bullse sa 106-85. Allen Iverson je ubacio 31 koš uz 11 asistencija, dok je Glenn Robinson dodao 21 poen i 11 skokova. Eddya Curry (21) i Jamal Crewford (19) najbolji kod Bullsa. Phoenix Sunsi svladali su Memphis Grizzliese sa 96-88 zahvaljujući Shawnu Marionu (20), Amareu Stoudemireu (18) i Stephonu Marburyju (16), Kod Memphisa najbolji je bio Pau Gasol (23). Golden State Warroirsi ostvarili su 23 koša prednosti protiv Utah Jazza u prvom poluvremenu, te tu prednost zadržali do kraja za pobjedu 95-89. Jason Richardson (21) i Mike Dunleavy (20) predvodili su Warriorse, a Andrej Kirilenko (21, 10 skokova) i Raja Bell (20) Jazz. Jedina neporažena momčad u NBA ligi ostali su Seattle Supersonicsi koji su sa 100-82 na svom terenu svladali Portland Trail Blazerse. Ronald Murray je postigao 24, Rashard Lewis 21, Brent Barry 20,a Vladimir Radmanović 19 za Sonicse, a Rasheed Wallace 25 uz 11 skokova i Zach Randolph 19 za Blazerse. (Hina) zm