NBA: BRYANT BRILJIRAO U MILWAUKEEU

NEW YORK/ZAGREB, 5. studenog 2003.(Hina)- Mada pod velikim pritiskomzbog suđenja i moguće kazne zatvora zbog navodnog silovanja, zvijezdaLos Angeles Lakersa Kobe Bryant na parketu ne pokazuje znakoveslabosti. lakersi su slavili kod Milwaukee Bucksa (113:107), a Bryantje dao 31 koš, 8 asista i 7 skokova, dok je njegovih 10 poena uzadnjoj četvrtini bilo ključno za pobjedu. Branič Lakersa je razriješio i razmirice sa Shaquilleom O'Nealom(23,14 skokova), koji je sinoć bio pun pohvala za Kobea, kao i za igruGarya Paytona (19), braniča koji je lani igrao upravo u Milwaukeeu.Udarnom trojcu Lakersa priključili su se Devean George (12) i veteranKarl Malone (11, 11 skokova), pa je najveći favorit za prvaka nastaviosjajni start sezone produživši niz pobjeda na četiri. Domaćim Bucksima nije pomogla ni utakmica života Michaela Redda (36),a niti prednost od 10 koševa u trećoj četvrtini, za koju je djelomičnozaslužan i naš Toni Kukoč, koji je za 17 minuta dao 8 koševa, od čegadvije trice, uhvatio četiri lopte, imao dvije asistencije, no i 4izgubljene lopte. Indiana Pacersi su lakše od očekivanoga svladali Denver Nuggetse(71:60), momčad koja je na startu skinula "skalp" prvaku San Antoniu iSacramentu. Jermaine O'Neal (25,20 skokova) i Ron Artest (18) vodilisu Pacerse ka pobjedi, dok je Denver gađao svega 24 posto iz polja, aosramotio se i njihov hvaljeni rookie Carmelo Anthony koji je gađao
NEW YORK/ZAGREB, 5. studenog 2003.(Hina)- Mada pod velikim pritiskom zbog suđenja i moguće kazne zatvora zbog navodnog silovanja, zvijezda Los Angeles Lakersa Kobe Bryant na parketu ne pokazuje znakove slabosti. lakersi su slavili kod Milwaukee Bucksa (113:107), a Bryant je dao 31 koš, 8 asista i 7 skokova, dok je njegovih 10 poena u zadnjoj četvrtini bilo ključno za pobjedu. Branič Lakersa je razriješio i razmirice sa Shaquilleom O'Nealom (23,14 skokova), koji je sinoć bio pun pohvala za Kobea, kao i za igru Garya Paytona (19), braniča koji je lani igrao upravo u Milwaukeeu. Udarnom trojcu Lakersa priključili su se Devean George (12) i veteran Karl Malone (11, 11 skokova), pa je najveći favorit za prvaka nastavio sjajni start sezone produživši niz pobjeda na četiri. Domaćim Bucksima nije pomogla ni utakmica života Michaela Redda (36), a niti prednost od 10 koševa u trećoj četvrtini, za koju je djelomično zaslužan i naš Toni Kukoč, koji je za 17 minuta dao 8 koševa, od čega dvije trice, uhvatio četiri lopte, imao dvije asistencije, no i 4 izgubljene lopte. Indiana Pacersi su lakše od očekivanoga svladali Denver Nuggetse (71:60), momčad koja je na startu skinula "skalp" prvaku San Antoniu i Sacramentu. Jermaine O'Neal (25,20 skokova) i Ron Artest (18) vodili su Pacerse ka pobjedi, dok je Denver gađao svega 24 posto iz polja, a osramotio se i njihov hvaljeni rookie Carmelo Anthony koji je gađao 1:13. Houston Rocketsi su napravili iznenađenje večeri svladavši u gostima prvake Istoka New Jersey Netse (86:75), za koje je Zoran Planinić odigrao 7 minuta i završio utakmicu bez koša, no sa po dva asista i oduzete lopte. Teksašani su slavili u furioznom finišu susreta (14:1), u kojem je Steve Francis (17) ugradio osam poena, a ostatak su doprinijeli Cuttino Mobley (20), Maurice Taylor (14) i Kinez Yao Ming (10, 11 skokova). Richard Jefferson (21) i Jason Kidd (16, 9 asista) su se uklopili u nemoć Netsa u zadnjoj četvrtini, u kojoj je cijela momčad gađala 4:18. San Antonio Spursi su kod kuće svladali Miami Heat (80:73) bez ozlijeđenih zvijezda Tima Duncana i Tonya Parkera, te suspendiranog trenera Gregga Popovicha. Pričuve prvaka su opravdali povjerenje - Manu Ginobili (15), Malik Rose (14, 11 skokova), Rašo Nesterovič (14) i 41-godišnji Kevin Willis (13) bili su dovoljni za slabi Miami, koji ove sezone još traži pobjedu. (Hina) rš