NBA: POBJEDE BUCKSA I NETSA

MILWAUKEE, 2. studenog (Hina) - Milwaukee Bucksi otvorili su novusezonu pred svojim gledateljima uvjerljivom 98-68 pobjedom protivChicago Bullsa, a hrvatski veteran u NBA ligi, 35-godišnji Toni Kukočje za 23 minute provedene na parketu svom bivšem klubu ubacio 10koševa (šut iz igre 3-6, trice 1-3, slobodna bacanja 3-6), te tomupridodao 3 skoka i 5 asistencija.
MILWAUKEE, 2. studenog (Hina) - Milwaukee Bucksi otvorili su novu sezonu pred svojim gledateljima uvjerljivom 98-68 pobjedom protiv Chicago Bullsa, a hrvatski veteran u NBA ligi, 35-godišnji Toni Kukoč je za 23 minute provedene na parketu svom bivšem klubu ubacio 10 koševa (šut iz igre 3-6, trice 1-3, slobodna bacanja 3-6), te tomu pridodao 3 skoka i 5 asistencija.#L# Nakon neizvjesnog prvog poluvremena koje je završilo minimalnim vodstvom Bucksa 43-42, u trećoj četvrtini proigrao je Joe Smith koji je u tom periodu ubacio 12 od svojih 19 koševa, te je dvoboj definitivno otišao na stranu domaćina. Uz Smitha, u redovima Bucksa odlični su bili i Michael Redd sa 16 poena i 11 skokova i Tim Thomas sa 16 ubačaja. VBullse su predvodili Jamal Crawford sa 17 pogodaka i Tyson Chandler sa 13 koševa i 14 skokova. Iako bez Kenyona Martina koji je ozlijedio gležanj protiv Minnesote, New Jersey Netsi su lakoćom sa 98-85 kao gosti pobijedili Washington Wizardse. Briljirao je Jason Kidd sa 30 koševa i 9 asistencija, Richard Jefferson mu je odlično pomagao sa 19 poena, 10 skokova i 7 asistencija, dok je pozitivno iznenađenje bio i Brian Scalabrine, igrač koji je do sada imao skromnu minutažu je uskočio u prvu petorku umjesto Martina i ubacio 12 koševa uz 6 skokova. Naš Zoran Planinić diobio je samo četiri minute, te u to vrijeme uputio tek jedan neuspješan šut. Kod Washingtona bolji od ostalih bili su Jarvis Hayes sa 16 i Gilbert Arenas sa 12 poena. Gordan Giriček zbog ozljede ruke nije ulazio u igru za svoj Orlando Magic koji je poražen na svom parketu od Detroit Pistonsa sa 85-96. Magic je početkom četvrte četvrtine imao prednost od 76-69, ali tada su gosti uspjeli pronaći način kako zaustaviti Tracyja McGradyja, te serijom 17-2 osigurati mirnu završnicu. Pistonse je predvodio Richard Hamilton sa 20 ubačaja, Chauncey Billups je dodao 17, bivši igrač Cibone Chucky Atkins 14, a Ben Wallace 13 uz 17 skokova. McGrady je ubacio 31 koš, ali niti jedan u posljednjoj četvrtini, Tyron Lue je dodao 13 za Orlando. Kobe Bryant je u Phoenixu odigrao prvu službenu utakmicu ove sezone, te bio ključni igrač u 103-99 pobjedi njegovih Los Angeles Lakersa protiv domaćih Sunsa. Bryant je utakmicu okončao sa 15 koševa, ali je svojim pogođenim bacanjima i odličnom obrambenom reakcijom u posljednjoj minuti bio prevaga na strani Lakersa. Inače, goste je predvodio Shaquille O'Neal sa 24 koša i 12 skokova, dok su pridošlice Gary Payton i Karl Malone još jednom pokazali da će biti velika pojačanja. Payton je postigao 19 koševa i upisao 9 asistencija, dok se Malone zaustavio na 18 pogodaka i 12 skokova. U sastavu Sunsa prvo ime je bio Stephon Marbury sa 26 poena i 11 asistencija, a Joe Johnson je dodao 20. Publika u Phoenixu je Bryanta dočela s podvojenim rakcijama, a superzvijezda Lakersa optužena za silovanje je nakon utakmice ovako prokomentirala ponašanje gledatelja: "Očekivao sam najgore, a kada imate takav stav, tada se obično pozitivno iznenadite. Čuo sam samo onaj dio publike koji mi je odobravao i njima iskreno zahvaljujem". Vrlo čudan dvoboj odigrali su Atlanta Hawksi i Indiana Pacersi. Domaćini su vodili 18 razlike na poluvremenu, gosti su 1:33 minuta prije isteka četvrte četvrtine vodili sa sedam razlike, da bi se na kraju igrao produžetak. U dodatnih pet minuta bolji su bili gosti iz Indianapolisa, te na kraju slavili sa 103-99. Pobjednike je predvodio Ron Artest sa 22 koša i 12 skokova, Al Harrington je dodao 20 uz 13 skokova, no junak je bio Anthony Johnson koji je sedam od svojih 15 koševa postigao u produžetku. Kod Atlante najbolji su bili Jason Terry sa 29 i Shareef Abdur-Rahim sa 26 poena. New Orleans Hornetsi su na krilima Barona Davisa i njegovih 37 koševa (šut za tricu 6-7) pobijedili Boston Celticse sa 97-90. Davisu su odlično asistirali David Wesley sa 18 i P.J. Brown sa 14 koševa, dok su Celticse predvodili Paul Pierce sa 25 i Raef LaFrentz sa 17 pogodaka. Aktualni prvaci, San Antonio Spursi su, iako bez oba graditelja igre, ozlijeđenih Tonyja Parkera i Anthonyja Cartera, bez većih problema svladali New York Knickse sa 86-74. Ujednačen napad Spursa predvodio je Tim Duncan sa 15 koševa i isto toliko skokova, Hedo Turkoglu je dodao 14, a Radoslav Nesterović i Bruce Bowen po 12, dok su kod Knicksa najučinkovitiji bili Allan Houston sa 19 i Keith van Horn sa 12 poena. Dallas Mavericksi su protiv Utah Jazza pokazali sav svoj napadački potencijal i stigli do uvjerljive 127-102 pobjede. Prvi strijelac Dallasa bio je Tony Delk sa 22 koša, Antawn Jamison je dodao 18, Michael Finley i Antoine Walker po 16, a Dirk Nowitzki 15, dok su goste predvodili DeShawn Stevenson sa 24 i Andrej Kirilenko sa 21 pogotkom. Treći izbor ovogodišnjeg "drafta", Carmelo Anthony pokazao je da bio u budućnosti mogao biti velika zvijezda. Anthony je sa 23 koša predvodio svoje Denver Nuggetse u visokoj 109-88 pobjedi protiv visokorangiranih Sacramento Kingsa. Uz Anthonyja, u sastavu Nuggetsa dobar je bio i Voshon Lenard sa 15 poena, dok su kod blijedih Kingsa nešto bolji bili tek Predrag Stojaković sa 19 i Mike Bibby sa 15 koševa. Malo iznenađenje dogodilo se i u Houstonu gdje su bolji od domaćih Rocketsa bili Memphis Grizzliesi i to sa 79-71. Pobjednike je predvodio Lorenzen Wright sa 21 košem , dok su kod domaćih najviše pokazali Steve Francis i Yao Ming koji su postigli po 19 poena. Kevin Garnett sa 20 i Michael Olowokandi sa 14 koševa predvodili su Minnesota Timberwolvese do 73-56 pobjede protiv Toronto Raptorsa kod kojih je tek Vince Carter (15) postigao dvoznamenkast broj koševa. Portlan Trail Blazersi lako su se sa 104-85 obračunali sa Cleveland Cavaiersima. Zach Randolph bio je prvo ime susreta sa 21 košemi 13 skokova, Jeff McInnis je dodao 15 za Blazerse, dok su Cleveland predvodili Zydrunas Ilgauskas sa 21 i Ricky Davisa sa 16 pogodaka. Mike Dunleavy briljirao je u 104-90 pobjedi Golden State Warriorsa nad Philadelphia 76-ersima. Dunleavy je ubacio 32 koša uz 11 skokova, a podršku je imao u Calbertu Cheaneyju koji je ubacio 20 ponea. U sastavu Sixersa najefikasniji su bili Allen Iverson i Aaron McKie sa po 19 ubačaja. (Hina) zm