SUPERKUP: HRVATSKA - FRANCUSKA 23:22

LEIPZIG/ZAGREB, 29. listopada 2003.(Hina) - Svjetski prvak, Hrvatska otvorila je natjecanje na 13. izdanjurukometnog Superkupa u Leipzigu pobjedom protiv Francuske 23:22(9:10).
LEIPZIG/ZAGREB, 29. listopada 2003.(Hina) - Svjetski prvak, Hrvatska otvorila je natjecanje na 13. izdanju rukometnog Superkupa u Leipzigu pobjedom protiv Francuske 23:22 (9:10).#L# Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su odabranici izbornika Line Červar proigrali tek sredinom drugog poluvremena i u samoj završnici utakmice pokazali svoje pravo lice. U prvom poluvremenu obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a na koncu prvih 30 minuta dobili su Francuzi rezultatom 10:9. Nastavak je ponudio identičnu igru sve do 40. minute, kada su Francuzi iskoristili nekoliko pogrešaka hrvatske obrane i stvorili četiri pogotka prednosti (16:12). Kada se već činilo kako je utakmica prelomljena, hrvatski igrači zaigrali su čvršće u obrani i daleko brže u napadu. Na vratima je proradio Mario Kelentrić (12 obrana) i prednost brončanih sa svjetskog prvenstva u Portugalu počela se polako smanjivati. Serijom 8:1 hrvatski rukometaši preokrenuli su rezultat i na koncu uspjeli sačuvati pogodak prednosti. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Blaženko Lacković s pet pogodaka, Petar Metličić i Ivano Balić postigli su po četiri pogotka, a među strijelce upisali su se i Slavko Goluža (3), Renato Sulić (3), Nikša Kaleb (1), Mirza Džomba (1), Igor Vori (1) i Patrik Ćavar (1). Francuske strijelce predvodili su jerome Fernandez (9) i Gregory Anquetil (5). Drugu utakmicu u skupini B hrvatska reprezentacije igrat će u četvrtak u 20.00 sati protiv Španjolske. LJESTVICA: 1. HRVATSKA 1 1 0 0 23:22 2 2. Španjolska 0 0 0 0 0:0 0 3. Fracuska 1 0 0 1 22:23 0 (Hina) dl