SP BOĆANJE: SANDRO GULJA SVJETSKI PRVAK

NICA/ZAGREB, 12. listopada (Hina) - Hrvatski boćar Sandro Gulja osvojio je naslov svjetskoga prvaka u preciznom izbijanju na 30. svjetskom prvenstvu koje danas završava u francuskoj Nici.
NICA/ZAGREB, 12. listopada (Hina) - Hrvatski boćar Sandro Gulja osvojio je naslov svjetskoga prvaka u preciznom izbijanju na 30. svjetskom prvenstvu koje danas završava u francuskoj Nici.#L# Gulja je u finalnom natjecanju sakupio 20 bodova, čak šest više od drugoplasiranog Švicarca Colella i devet od trećeplasiranoga predstavnika BiH Dodiga. Član riječkog "Rikarda Benčića", Sandro Gulja već je godinama jedan od najboljih hrvatskih boćara, a zlatnom medaljom u Nici dokazao je da spada u sam vrh svjetskog boćanja. Gulja ima prigodu ovoj zlatnoj medalji pridodati i brončanu medalju u paru s Jurom Maglićem, jer su nesretno u polufinalu izgubili od francuske kombinacije sa 7-8. Protivnici u borbi za treće mjesto bit će im Talijani koji su izgubili od marokanske kombinacije sa 8- 10. Za brončanu medalju borit će se večeras i Ante Papak u brzinskom izbijanju, te Joško Mardešić i Ante Papak u štafetnom izbijanju. (Hina) ad