POBJEDE MAĐARA NA 12. ZAGREBAČKOM MARATONU

ZAGREB, 12. listopada (Hina) - Pobjedama mađarskih maratonaca Bele Horvatha i Kinge Prascer danas je u Zagrebu završen tradicionalni 12. "Večernjakov" zagrebački maraton na kojemu je sudjelovao 161 maratonac i 30 maratonki.
ZAGREB, 12. listopada (Hina) - Pobjedama mađarskih maratonaca Bele Horvatha i Kinge Prascer danas je u Zagrebu završen tradicionalni 12. "Večernjakov" zagrebački maraton na kojemu je sudjelovao 161 maratonac i 30 maratonki.#L# U muškoj konkurenciji Bela Horvath vodio je od početka utrke i stazu od 42.195 metara zagrebačkim ulicama pretrčao u vremenu 2;25:45 sati, što je za pet minuta slabiji rezultat od rekorda staze kojega drži Slovenac Roman Kejžar (2;20:54). Drugo i treće mjesto zauzeli su ruski maratonci Aleksandar Krasnov (2;29:03) i Sergej Aleksandrov (2;30:22). Četvrti je bio Kenijac Sammy Cheruiot Mutai (2;32:39), a peti Janez Maroević (2;32:49) iz Atletskog kluba Sinj koji je ujedno postao i prvak Hrvatske u maratonu za ovu godinu. Šesto mjesto u maratonu, a drugo u prvenstvu Hrvatske osvojio je Ivan Stanić (2;41:03) iz Žumberka, a treće mjesto u PH njegov klupski kolega Krešimir Čolić (2;45:40). U konkurenciji maratonki prvo je mjesto premoćno osvojila prošlogodišnja pobjednica i rekorderka staze Kinga Pracser s rezultatom 2;49:44 što je za samo pet sekundi slabije vrijeme od rekorda staze. Druga je bila Marija Trošić iz Žumberka (2;58:01), koja je time postala i prvakinja Hrvatske u maratonu, a treća Kenijka Grace Jepchumba Kiplagat (3;15:15). Četvrto mjesto osvojila je drugoplasirana u prvenstvu Hrvatske Nives Belošević iz Žumberka (3;26:10), dok je treće mjesto u PH osvojila Višnja Škevin iz Zagrebačkog Sljemea (3;37:58). (Hina) ad