HRVATSKA - BUGARSKA 1:0 (ŠIRA VERZIJA)

ZAGREB, 11. listopada (Hina) - U susretu osme skupine kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo 2004. godine hrvatska nogometna reprezentacija je u Zagrebu pred 35.000 gledatelja pobijedila Bugarsku sa 1:0 (0:0).
ZAGREB, 11. listopada (Hina) - U susretu osme skupine kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo 2004. godine hrvatska nogometna reprezentacija je u Zagrebu pred 35.000 gledatelja pobijedila Bugarsku sa 1:0 (0:0).#L# Ovom pobjedom odabranici izbornika Otte Barića izborili su dodatne kvalifikacije za plasman na EP, dok je Bugarska prvim mjestom u skupini izborila vizu za Portugal. Stadion Maksimir - 35.000 gledatelja; Sudac: Gilles Veissiere (Francuska) STRIJELAC: 1:0 Olić (48) ŽUTI KARTONI: Tudor, leko za Hrvatsku, te Dimitrov, Krastev i S.petrov za Bugarsku HRVATSKA: Pletikosa, Tudor, R.Kovač, Šimić, Živković, Srna (od 45. Olić), Vranješ, Leko, Rapaić (od 54. Babić), Pršo, Mornar (od 76. Rosso) BUGARSKA: Zdravkov, Krastev, Kirilov, I.Petkov, Pažin, Peev (od 72. Janković), Dimitrov (od 63. Mančev), S.Petrov, Borimirov, Hristov, Berbatov Hrvatska reprezentaacije uspjela je pobijediti Bugarsku i tako izboriti mjesto u dodatnim kvalifikacijama za plasman na EURO 2004. godine. Iako su se hrvatski navijači nadali kako Bugari, koji su osigurali vizu za Portugal, neće igrati maksimalno, već su prve minute pokazale da gosti nemaju namjeru prepustiti bodove bez borbe. U prvom poluvremenu gosti su potpuno kontrolirali igru, te brzim kontrama preko Berbatova ugrožavali Pletikosu. Hrvatska je imala jednu sjajnu priliku no Mornar je prebacio gol. U drugom poluvremenu Barić je napadačkom dvojcu Mornar - Pršo pridodao i Olića, koji je tri minute kasnije na Pršinu asistenciju zatresao bugarsku mrežu. Desetak minuta kasnije Olić je vratio Prši, no napadač Monaca sjajnim je udarcem glavom uzdrmao vratnicu. Okvir gola pogodio je i Živković nakon Rossina udarca iz kuta. Pobjeda Hrvatske mogala je biti i uvjerljivija, međutim na koncu smo strepili hoće li Bugarska izjednačiti. Ždrijeb dodatnih kvalifikacija održat će se u ponedjeljak u Frankfurtu. (Hina) dl dl