U-21: HRVATSKA - BUGARSKA 0:1 (ŠIRA VERZIJA)

ZAPREŠIĆ, 10. listopada (Hina) - Mlada hrvatska nogometna vrsta okončala je natjecanje u 8. skupini kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo porazom od Bugarske 0:1.
ZAPREŠIĆ, 10. listopada (Hina) - Mlada hrvatska nogometna vrsta okončala je natjecanje u 8. skupini kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo porazom od Bugarske 0:1.#L# Prvi poraz odabranika izbornika Martina Novoselca u kvalifikacijama, srećom nije pokvario plasman hrvatske vrste, koja je i prije ogleda s Bugarskom osigurala prvo mjesto u skupini i plasman u dodatne kvalifikacije. Ždrijeb dodatnih kvalifikacija održat će se u ponedjeljak u Frankfurtu. HRVATSKA: Vranjić, Ješe, Lučić, Mikulić, Žgela (od 61 Brkić), Buljat, Rubil, Pranjić, Carević, Zahora (od 74. Abramović), Ljubojević (od 84. Klić). BUGARSKA: Uzunov, Kotev, Tunčev, Todorov, Palankov, Georgiev, Milanov, Jankov (od 84. Todorov), Gargorov, Mladenov (od 87. Kakalov), Bibiškov (od 70. Žakov). Pobjeda bugarske vrste mogla je biti i uvjerljivija. Nemotivirani hrvatski igrači pružili su najlošiju predstavu u kvalifikacijama. Nekoliko sjajnih prilika Bugari su na gotovo nevjerojatan način promašivali. Posebice Bibiškov i Gargorov koji su u 68. minuti u razmaku od nekoliko sekundi s dva-tri metra promašili praktički prazan hrvatski gol. Ipak, kazna za jalovu i slabu igru hrvatske vste stigla je u samoj završnici, kada je Tunčev sjajno reagirao na ubačenu loptu i ubacio je pored nemoćnog Vranjića u mrežu. Prvo poluvrijeme proteklo je u rastrganoj igri, s puno netočnih dodavanja. Hrvatski nogometaši, koji su pobjedom u Belgiji prije mjesec dana osigurali prvo mjesto u skupini, gotovo da i nisu ozbiljnije zaprijetili gostima. Vrijedna spomena je, tek, Pranjićeva akcija u 44. minuti, kada je na lijevoj strani kaznenog prostora "izmiješao" bugarsku obranu. No, nitko ga nije pratio, pa je ubačaj pred peterac bio lak plijen za gostujuću obranu. Dvije najbolje prilike u prvom poluvremenu stvorili su Bugari. U 13. minuti nakon ubačaja s desne strane Bibiškov je sa sedam metara udarcem glavom pogodio gredu. Priliku za vodstvo gosti su imali i u 37. minuti, kada su bili u kontri tri na dva. No, Gargorov je sa 14 metara iskosa pucao pored vratiju. (Hina) dl dl