ŠPANJOLSKI KUP: SMRT NAVIJAČA I PREKID

MADRID, 8. listopada (Hina/AFP) - Šesnaestina finala španjolskog Kraljevskog kupa u utorak navečer obilježili su skandali u kojima je poginuo jedan navijač, a jedna utakmice je prekinuta je rje sudac pogođen mobitelom.
MADRID, 8. listopada (Hina/AFP) - Šesnaestina finala španjolskog Kraljevskog kupa u utorak navečer obilježili su skandali u kojima je poginuo jedan navijač, a jedna utakmice je prekinuta je rje sudac pogođen mobitelom. #L# Navijač Deportivo La Corune smrtno je stradao, a još su osmorica teško ozlijeđena u tučnjavi ispred stadiona u Composteli, u sjeverozapadnom dijelu Španjolske. Manuel Rios Suarez (31) došao je na utakmicu sa dva malodobna sina, a u bolnici mu nisu mogli pomoći, budući da imao srčani udar tijekom tučnjave ekstremnih navijača dva kluba. Deportivo je upsio proći dalje pobjedom 1:0 nad trećeligašem. Drama se odvijala i u Castellonu, gdje je tamošnji trećeligaš vodio 64 minute protiv vodeće momčadi Primere Valencie. Gosti su izjednačili, a u 81. minuti sudac Jesus Tellez Sanchez je dosudio kazneni udarac za Valenciu. Sa dijela gledališta u kojem su bili razjareni navijači domaćih doletio je mobitel koji je suca pogodio u glavu, pa je dvoboj prekinut. Najveće iznenađenje jest ispadanje Athletica iz Bilbaa (1:2) od niželigaša Gimnastice Torrelavega. REZULTATI: Alicante (II) 1 Villarreal 2 Castellon (III) - Valencia prekinuto u 81. minuti kod 1-1 Compostela (III) 0 Deportivo Coruna 1 Gimnastica Torrelavega (III) 2 Athletic Bilbao 1 Gramanet (III) 0 Barcelona 1 San Sebastian de los Reyes (III) 0 Real Madrid 3 (Hina) rš