SKV: SPORT U 12,30 SATI

ZAGREB, 27. rujna (Hina) -BRUXELLES - I nakon 7. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht ima stopostotni učinak. U gostima je, uz dosta muke, svladao posljednju momčad prvenstva Heusden- Zolder 4:2. Anderlecht je poveo golom Par Zetterburga u 45. minuti. Poravnao je Brazilac Igor De Camargo (56), a Japanac Takayuki Suzuki donio je u 63. minuti domaćinima vodstvo 2:1. Za 2:2 strijelac je ponovno bio Zetterburg. Najtrofejniju momčad Belgije do pobjede je odveo hrvatski reprezentativac Ivica Mornar, koji je u odličnoj formi. On je u 80. minuti zabio za 3:2, a konačni rezultat postavio je svojim trećim pogotkom Zetterberg.LONDON - U derbiju 7. kola nogometnog prvenstva Engleske Arsenal je na domaćem terenu pobijedio Newcastle 3:2. Strijelci za Arsenal bili su Thierry Henry (18, 80-11m) i Gilberto Silva (67), a za Newcastle Laurent Robert (26) i Olivier Bernard (71).BERLIN - Vezni nogometaš njemačkog prvoligaša Eintrachta iz Frankfurta i albanske reprezentacije Ervin Skela kažnjen je sa četiri utakmice zabrane igranja zbog pljuvanja suparničkog igrača na nedjeljnoj utakmici protiv Kaiserslauterna. Osim toga, Skelu je zbog nedoličnog ponašanja financijski kaznio i njegov klub, no iz Eintrachta nisu željeli objaviti o kolikoj je sumi riječ.
ZAGREB, 27. rujna (Hina) - BRUXELLES - I nakon 7. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht ima stopostotni učinak. U gostima je, uz dosta muke, svladao posljednju momčad prvenstva Heusden- Zolder 4:2. Anderlecht je poveo golom Par Zetterburga u 45. minuti. Poravnao je Brazilac Igor De Camargo (56), a Japanac Takayuki Suzuki donio je u 63. minuti domaćinima vodstvo 2:1. Za 2:2 strijelac je ponovno bio Zetterburg. Najtrofejniju momčad Belgije do pobjede je odveo hrvatski reprezentativac Ivica Mornar, koji je u odličnoj formi. On je u 80. minuti zabio za 3:2, a konačni rezultat postavio je svojim trećim pogotkom Zetterberg. LONDON - U derbiju 7. kola nogometnog prvenstva Engleske Arsenal je na domaćem terenu pobijedio Newcastle 3:2. Strijelci za Arsenal bili su Thierry Henry (18, 80-11m) i Gilberto Silva (67), a za Newcastle Laurent Robert (26) i Olivier Bernard (71). BERLIN - Vezni nogometaš njemačkog prvoligaša Eintrachta iz Frankfurta i albanske reprezentacije Ervin Skela kažnjen je sa četiri utakmice zabrane igranja zbog pljuvanja suparničkog igrača na nedjeljnoj utakmici protiv Kaiserslauterna. Osim toga, Skelu je zbog nedoličnog ponašanja financijski kaznio i njegov klub, no iz Eintrachta nisu željeli objaviti o kolikoj je sumi riječ. AMSTERDAM - Posljednjeplasirani sastav nizozemskog nogometnog prvenstva Zwolle, koji je osvojio samo jedan bod u prvih pet kola, otpustio je dosadašnjeg trenera Petera Boevea. Privremeno će dužnost prvog trenera obnašati dosadašnji pomoćnik Gerard Nijkamp. SAN FRANCISCO - Baseball sezona u SAD-u nadomak je doigravanju, a jedna od najsjanijih zvijezda, udarač San Francisco Giantsa Barry Bonds, nadomak je novom rekordu. U ovoj sezoni dosad je ostvario 44 "home-runa", te je vrlo blizu da s trećeg mjesta najboljih udarača u povijesti zbaci legendu baseballa Williea Maysa. Mays je u u svojoj bogatoj karijeri ostvario 660 "home-runa", a Bonds je u 17 godina igranja došao do brojke 657. Najbolji udarač u povijesti je Hank Aaron sa 755 "home-runa", a drugo mjesto drži nezaboravni Babe Ruth (714). ZUERICH - Sljedećeg tjedna u Zuerichu počinje odbrojavanje do konačne odluke o domaćinu Svjetskog nogometnog prvenstva 2010. godine. Već otprije je poznato da će se Prvenstvo održati u Africi, a u utrci za domaćinstvo je šest zemalja - Egipat, Libija, Maroko, Tunis, Nigerija i Južna Afrika. Zasad kao najveći favoriti slove Južnoafrikanci, koji su u kontroverznom glasovanju za domaćinstvo SP-a 2006. izgubili od Njemačke. Njihov najveći adut je to što imaju odličnu infrastrukturu, prvenstvo stadione. S obzirom na uspjeh prošlogodišnjeg SP-a u Koreji i Japanu, velike šanse daju se najavljenoj zajedničkoj kandidaturi Tunisa i Libije. No, u utorak u Zuerichu, kada će kandidati održati 45-minutne prezentacije, nastupit će odvojeno. Nakon što se kandidati predstave u Zuerichu, Fifina inspekcija, predvođena Belgijancem Janom Peetersom, krenut će na posao. Prva destinacija im je Maroko. Odluku o domaćinstvu donijet će Izvršni odbor Fife u svibnju sljedeće godine na zasjedanju u Parizu. (Hina) im