ZAPOČEO 8. GRAND PRIX - ZAGREB 2003.

ZAGREB, 25. rujna (Hina) - Uvodnim utakmicama u četvrtak je na Zagrebačkom hipodromu počeo osmi Međunarodni konjički turnir u preskakanju prepona Grand Prix Zagreba 2003.
ZAGREB, 25. rujna (Hina) - Uvodnim utakmicama u četvrtak je na Zagrebačkom hipodromu počeo osmi Međunarodni konjički turnir u preskakanju prepona Grand Prix Zagreba 2003.#L# Na ovom četverodnevnom turniru nastupa 67 jahača iz 14 zemalja s ukupno 134 konja. U natjecanju za Samsungov Kup nacija nastupit će devet reprezentacija - Austrije, Njemačke, Italije, Irske, Poljske, Slovačke, Slovenije, Švicarske i Hrvatske - a današnje utakmice pružile su izbornicima svih reprezentacija uvid u formu jahača i konja koji će u petak braniti boje svojih zemalja. Hrvatsku u ovim natjecanjima predstavlja 11 natjecatelja. U prvoj utakmici u dvije manše na visinama prepona od 130 i 140 centimetara nastupilo je 58 jahačih parova od kojih ih je 15 u potpunosti završilo ovaj zahtjevan parkur. Naša najbolja natjecateljica bila je Mirna Bačić koja je zbog rušenja dviju prepona i prekoračenja vremena u drugoj manši u konačnom redoslijedu bila 24. Pobjednik utakmice bio je Nijemac Mario Stevens na konju Alpha 61, ispred sunarodnjaka Jurgena Kurza na Starlightu 110 i Poljaka Grzegorza Andreja Kubiaka na Landinu. Andrea Novak bila je 44., Denis Gugić 45.,a Tana Car 47. U drugoj utakmici na visini prepona od 140 centimetara za dodatno natjecanje (baraž) od 35 prijavljenih plasiralo se 11 konjičkih parova među kojima i dva natjecateljska para iz Hrvatske - Andrea Novak na All Nightu i Renato Levanić na Impulsu. Prvo mjesto osvojio je Lorenzo De La Luca Roseto iz Italije na konju Uxmall Rouge, drugi je bio Angel Nijagolov iz Bugarske, treće mjesto zauzeo je Švicarac Schwitzer Pius na Pilgrimu II. Naša Andrea Novak zauzela je ukupno šesto mjesto dok je Renato Levanić zbog pada s konja bio isključen. (Hina) oš dl