GRASSHOPPERS - HAJDUK 1-1 (ŠIRA VERZIJA)

ZURICH, 24. rujna (Hina) - Nogometaši Hajduka u prvom su dvoboju 1. kola Kupa UEFA na gostovanju u Zurichu s domaćim Grasshoppersom odigrali 1-1 (0-1).
ZURICH, 24. rujna (Hina) - Nogometaši Hajduka u prvom su dvoboju 1. kola Kupa UEFA na gostovanju u Zurichu s domaćim Grasshoppersom odigrali 1-1 (0-1).#L# Strijelci: 1-0 Eduardo (40), 1-1 Neretljak (60). Hajduk je od 77. minute igrao sa 10-oricom, jer je zbog dva žuta kartona isključen Srđan Andrić. Pred 7.000 gledatelja sudio je Irac Kelly. GRASSHOPPERS - HAJDUK 1-1 (1-0) GRASSHOPPERS: Borer, Opabunmi, Lichtsteiner, Jaggy, Gane (Magro, 74), Spycher, Chatruc, Salatić, Nunez, Eduardo, Petrić. HAJDUK: Sunara, Neretljak, Skočibušić, Rukavina, Računica, Đolonga, Miladin, Andrić, Carević (Balajić, 90), Bule, Blatnjak (Krpan, 61). Splitski Hajduk ostvario je u Švicarskoj priželjkivani rezultat u prvom dvoboju Kupa UEFA protiv Grasshoppersa - neodlučeno uz postignuti pogodak. A prema prikazanoj igri, Hajduk bi u uzvratu za tri tjedna u Splitu trebao biti favorit za prolazak u 2. kolo. Nakon "uspavanke" u prvih pola sata, u završnici prvog poluvremena domaćini su krenuli agresivnije prema vratima Hajduka, a to im se isplatilo u 40. minuti kada je lijepu akciju pogotkom okrunio Eduardo. U drugom poluvremenu Hajduk je krenuo po izjednačenje, a ta bolja i hrabrija igra nagrađena je u 60. minuti. Korner Računice na drugoj su stativi dočekali Skočibušić i Neretljak, a potonji je iskoristio nespretnost prvoga i zatresao Borerovu mrežu. Samo nekoliko trenutaka potom Krpan je mogao dovesti svoju momčad u vodstvo, ali je bio nekoliko centimetara kratak na ubačaj Bule. Završnica je ponovno pripala Grasshoppersu i to stoga što je u 77. minuti kapetan Hajduka Srđan Andrić nesmotreno zaradio drugi žuti karton. Ipak, u srijedu odlični Sunara ukrotio je sva nastojanja domaćih da ipak dođu do prednosti pred uzvrat u Splitu. Uzvrat je na rasporedu 15. listopada na Poljudu. (Hina) zm