FA NAJAVIO ISTRAGU O UTAKMICI MANCHESTER - ARSENAL

LONDON, 23. rujna (Hina/Reuters) - Engleski nogometni savez (FA) najavio je istragu o događajima na utakmici Manchester United - Arsenal (0:0).
LONDON, 23. rujna (Hina/Reuters) - Engleski nogometni savez (FA) najavio je istragu o događajima na utakmici Manchester United - Arsenal (0:0).#L# Velike polemike u britanskim medijima izazvale su dvije odluke suca Stevea Bennetta, koji u 80. minuti isključio veznjaka Arsenala, Patricka Vieiru, a potom u trećoj minuti sudačke nadoknade dosudio sporan jedanaesterac z Manchester United, kojeg Ruud van Nistelrooy nije realizirao. "Dobili smo snimku utakmice i pažljivo ćemo analizirati sporne trenutke. Već smo zatražili izvještaj suca Bennetta i drugih službenih osoba," poručili su iz FA-a. Bennett je isključio francuskog internacionalca nakon što je ovaj poslije prekršaja van Nistelrooya instinktivno nogom zamahnuo prema Nizozemcu. Iako je napadač "Crvenih vragova" bio udaljen najmanje jedan metar, Bennett je to okarakterizirao kao namjeru i pokazao Vieiri drugi, isključujući žuti karton. Potom je na Nizozemca nasrnuo Martin Keown, a pridružio mu se i Lauren. Nizozemca su branili Ryan Giggs i Cristiano Ronaldo. Nastalu gužvu smirio je sudac. (Hina) dl dl