BELGIJA - HRVATSKA 2-1, BUGARSKA NA EURO

BRUXELLES, 10. rujna (Hina) - Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je kvalifikacijski dvoboj za odlazak na Europsko prvenstvo u Bruxellesu protiv Belgije sa 1-2 (1-2), te izgubila sve izglede za osvajanje prvoga mjesta u skupini 8 koje izravno vodi na EURO.
BRUXELLES, 10. rujna (Hina) - Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je kvalifikacijski dvoboj za odlazak na Europsko prvenstvo u Bruxellesu protiv Belgije sa 1-2 (1-2), te izgubila sve izglede za osvajanje prvoga mjesta u skupini 8 koje izravno vodi na EURO.#L# Za osvajanje drugoga mjesta u skupini koje vodi u dodatne kvalifikacije Hrvatska će morati u posljednjem kolu 11. listopada pobijediti Bugarsku koja je 3-0 pobjedom protiv Andore u gostima osigurala prvo mjesto i plasman na EURO. Poveli su Belgijanci preko Wesleya Soncka u 35. minuti, izjednačio je Dario Šimić samo minutu potom, da bi novo vodstvo i pobjedu domaćinima donio ponovno Sonck u 43. minuti. Pred 30.000 gledatelja sudio je Graham Poll iz Engleske. TABLICA: 1. Bugarska 7 5 2 0 13-3 17 2. HRVATSKA 7 4 1 2 11-4 13 3. Belgija 7 4 1 2 9-9 13 4. Estonija 7 2 2 3 4-4 8 5. Andora 8 0 0 8 1-18 0. Parovi posljednjeg kola (11. listopada): HRVATSKA - Bugarska Belgija - Estonija. (Hina) zm