U-21: BELGIJA - HRVATSKA 0:2 (ŠIRA VERZIJA)

MECHELEN, 9. rujna (Hina) - U susretu 8. izlučne skupine kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo mladih nogometaša do 21 godine u Mechelenu je Hrvatska pobijedila Belgiju 2:0 (2:0).
MECHELEN, 9. rujna (Hina) - U susretu 8. izlučne skupine kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo mladih nogometaša do 21 godine u Mechelenu je Hrvatska pobijedila Belgiju 2:0 (2:0). #L# Pred 2.000 gledatelja na stadionu KV Mechelena sudio je Eriksson iz Švedske. Strijelci: 0:1 Lučić (22), 0:2 Kranjčar (30) BELGIJA: Mardulier, Cornelis (Swerts, 46), Turaci, Wils, Vervalle, Mudingayi, Dufer (Martens,89), Gerarerts, Vandenbergh, De Buele (Dimbala-Mawongo, 60), Djamba-Shango. HRVATSKA: Vranjić, Buljat, Pranjić, Ješe, Lučić, Drpić, Tomić (Šafarić, 64), Rubil, Ljubojević (Zahora,79), Kranjčar (Brkić, 88), Carević. Mlada hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u dvoboju 8. izlučne skupine vršnjake iz Belgije sa 2:0 i tako osigurala prvo mjesto u skupini i dodatne kvalifikacije za plasman na Europsko U- 21 prvenstvo. Izabranici Martina Novoselca će sa još devet prvaka skupina i šest najboljih drugoplasiranih u ždrijeb "baraža", iz kojih će nakon dvije utakmice osam pobjednika na EP. Sa tog EP-a četiri će najbolje europske selekcije i na Olimpijske igre u Atenu. Bila je to vrlo dobra uvertira pred sutrašnju utakmicu A selekcija, a do pobjede u Mechelenu, gradu 30-tak kilometara udaljenom od Bruxellesa, hrvatski nogometaši su stigli sjajnom predstavom u prvom poluvremenu kada su iskoristili sve ponuđeno od strane ambicioznih, ali neučinkovitih domaćina. Nakon dvije početne poluprilike Belgijanaca Hrvatska je povela iz prekida nakon prekršaja na Rubilu. Udarac je sa 25 metara malo iskosa izveo Mario Lučić, a lopta je pogodila nekog iz belgijskog "živog zida" i sasvim promijenila smjer, ušavši u mrežu u samom desnom kutu vratiju Marduliera. Osam minuta kasnije Carević je prošao po lijevoj strani, vratio unazad do Rubila čiji centaršut u šesnaestercu između trojice Belgijanaca prihvaća Niko Kranjčar i prekrasnim volejem pogađa gornji kut. Drugo poluvrijeme nismo odigrali tako dobro kao prvo, usamljeni Ljubojević teško je dolazi do lopte, dok su Belgijanci propustili dvije velike prilike - De Beule je u 57. minuti sa desetak metara promašio prazna vrata, a u 73. je preko vrata pucao Dimbala, Isti igrač je u četiri minute kasnije imao i najbolju priliku, ali je naš vratar Tomislav Vranjić hrabro ušao u udarac i sačuvao vrata. Zadnji susret mlada reprezentacija igra 10. listopada kod kuće sa Bugarskom. POREDAK SKUPINE: 1. HRVATSKA 11 bodova iz 5 utakmica, 2. BUGARSKA 7 (5), 3. BELGIJA 7 (5), 4. ESTONIJA 2 (5). (Hina) rš dl