EP KOŠARKA: HRVATSKA - UKRAJINA 93:71 (ŠIRA VERZIJA)

BORAAS/ZAGREB, 6. rujna (Hina) - Hrvatski košarkaši pobijedili su u dvoboju 2. kola D skupine na Europskom prvenstvu u švedskom Boraasu Ukrajinu 93:71 (68:47, 42:33, 15:15).
BORAAS/ZAGREB, 6. rujna (Hina) - Hrvatski košarkaši pobijedili su u dvoboju 2. kola D skupine na Europskom prvenstvu u švedskom Boraasu Ukrajinu 93:71 (68:47, 42:33, 15:15). #L# HRVATSKA: Prkačin 4, Planinić 8, Giriček 21, Perinčić, Žižić 2, Mulaomerović 15, Baždarić 2, Popović 16, Nicević 2, Mamić 11, Bagarić 12, Skelin. UKRAJINA: Botičev 5, Hrjapa 2, Hižnjak 9, Skuteljnik, Moskalenko, Jevstratenko 10, Lohmančuk 6, Drozdov 4, Okunjskij 15, Rajevskij 3, Balašov 2, Lebedjev 15. Nakon jučerašnjeg poraza od Grka, izabranici Nevena Spahije su pobjedom protiv Ukrajine najverovatnije osigurali daljni nastup na prvenstvu jer je Ukrajincima ovo drugi poraz, a samo posljednji iz skupine otpada. Početak je bio težak, prva četvrtina je završila 15:15, ali se već tada naziralo da su Hrvati zaboravili na šokantan poraz od Grka noć prije. U 16. minuti prvi puta se Hrvatska odvaja na 29:24, a do poluvremena je to naraslo na 42:33. Drugi dio odigran je na visokoj razini, priliku su dobili baš svi, a posebno dobro je funkcionirao skok. U 33. minuti Hrvatska ima najveću prednost (76:49), a u opuštenoj završnici to se nakraju smanjilo na konačnih +22 za naše košarkaše. Najbolji strijelac u našoj momčadi bio je Gordan Giriček sa 21 košem, Marko Popović je dao 16, Damir Mulaomerović 15 koševa, a vrijedi istaći i doprinos Dalibora Bagarića (12) i Mateja Mamića (11). U drugoj utakmici ove skupine kasnije igraju Grčka i Turska, a sutra Hrvatska igra posljednji susret u skupini sa Turskom u 18 sati. (Hina) rš