EURO 2004: ANDORA - HRVATSKA 0:3 (0:2)

ANDORRA LA VELLA, 6. rujna (Hina) - U susretu osme izlučne skupine EURA 2004 u Andorri la Velli su nogometaši Hrvatske svladali Andoru 3:0 (2:0). Pred 500 gledatelja na stadionu Comunal sudio je Miroslav Liba iz Češke.
ANDORRA LA VELLA, 6. rujna (Hina) - U susretu osme izlučne skupine EURA 2004 u Andorri la Velli su nogometaši Hrvatske svladali Andoru 3:0 (2:0). Pred 500 gledatelja na stadionu Comunal sudio je Miroslav Liba iz Češke. #L# Strijelci: 0:1 N. Kovač (6), 0:2 Šimunić (17), 0:3 Rosso (72). ANDORA: Koldo; Ramirez, Txema, Jonas (Garcia, 70), Lima, J.Fernandez, Ayala, Sanchez, Sonejee, Emiliano (Silva, 50), Ruiz (Alvarez, 74). HRVATSKA: Pletikosa; Šimić, Šimunić, Tomas, R.Kovač, Leko (Tudor, 46), Rapaić, Rosso, Mornar, N.Kovač (Vranješ, 32), Olić (Pršo, 59). Prema očekivanju, hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo nejaku Andoru (3:0). Na terenu protivnika koji je u dosta navrata namučio puno jače reprezentacije - između ostaloga, Belgijanci su ih dobili jedva 1:0 - izabranici Otte Barića ispunili su plan. Dva brza pogotka Nike Kovača i Josipa Šimunića nakon samo 17 minuta odveli su utakmicu izvan granica rezultatske neizvjesnosti. Grbavi teren onemogućavao je tečniju igru, pa je izostao još koji zgoditak, no ipak, Andori do subote u našoj skupini nitko nije zabio više od dva pogotka. Loše vijesti za Barića su ozljeda Nike Kovača, te žuti karton Jerke Leke koji će zbog toga izostati na odlučnoj utakmici protiv Belgije u srijedu u Bruxellesu, a dobre su nastupi oporavljenika Igora Tudora i Dade Prše. U šestoj minuti isplatili su se naporni treninzi centaršuteva u Brežicama, Rapaić je s lijeva ubacio i pogodio Niku Kovača koji glavom zakucava u mrežu. I drugi pogodak pao je nakon ubacivanja Rapaića, Mornar je spretno i sretno prihvatio loptu i ubacio u sredinu gdje Šimunić potpuno sam nije imao tešku zadaću. Drugo poluvrijeme počelo je vratnicom Olića u 49. minuti, a odmah potom Mornar sam izlazi pred andorskog vratara, koji svojim tijelom spašava treći pogodak. No, ne zadugo jer u 72. minuti se ponavlja akcija iz prvog gola - Rapaić ubacuje s lijeva, a Rosso glavom pogađa mrežu. U srijedu hrvatski nogometaši igraju u Bruxellesu protiv Belgije. LJESTVICA 8. SKUPINE: 1. HRVATSKA 6 4 1 1 10:2 13 2. BUGARSKA 5 3 2 0 8:3 11 3. BELGIJA 6 3 1 2 7:8 10 4. ESTONIJA 6 2 2 2 4:2 8 5. ANDORA 7 0 0 7 1:15 0. (Hina) rš