SKV: SPORT U 13.00 SATI

ZAGREB, 3. rujna (Hina) - NEW YORK - Organizatori posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone, US Opena devetog dana natjecanja nisu imali sreće s vremenom. Nakon višekratnih prekida završio je tek jedan meč 4. kola u kojem je Amerikanac Tylor Dent zbog ozljede predao svom sunarodnjaku i prvom nositelju Andreu Agassiu pri rezultatu 6:7 (5), 6:4, 7:5 za Agassia.RIM - Aktualni svjetski prvak u formuli 1, Nijemac Michael Schumacher (34) postao je počasni veleposlanik San Marina. Pilot momčadi Ferrari, postao je veleposlanikom državice San Marino zbog svog humanitarnog rada za UNESCO. "Mnogo ljudi treba našu pomoć i sretan sam kada mogu pomoći," kazao je peterostruki svjetski prvak. WELLINGTON - Međunarodni olimpijski odbor (MOO) još jednom je odbio dodijeliti novozelandskom biciklistu Brucu Biddleu brončanu medalju osvojenu na Olimpijskim igrama u Munchenu 1972. godine. Bruce je utrku na 200 kilometara završio na četvrtom mjestu, međutim nekoliko tjedana kasnije Španjolac Jaine Huelamo, koji je bio treći, pao je na dopinškom testu i oduzeta mu je brončana medalja. Iako je Španjolac ostao bez odličja, Biddle nije dobio broncu, jer nije prošao dopinški test, što je tada bio uvjet za sve
ZAGREB, 3. rujna (Hina) - NEW YORK - Organizatori posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone, US Opena devetog dana natjecanja nisu imali sreće s vremenom. Nakon višekratnih prekida završio je tek jedan meč 4. kola u kojem je Amerikanac Tylor Dent zbog ozljede predao svom sunarodnjaku i prvom nositelju Andreu Agassiu pri rezultatu 6:7 (5), 6:4, 7:5 za Agassia. RIM - Aktualni svjetski prvak u formuli 1, Nijemac Michael Schumacher (34) postao je počasni veleposlanik San Marina. Pilot momčadi Ferrari, postao je veleposlanikom državice San Marino zbog svog humanitarnog rada za UNESCO. "Mnogo ljudi treba našu pomoć i sretan sam kada mogu pomoći," kazao je peterostruki svjetski prvak. WELLINGTON - Međunarodni olimpijski odbor (MOO) još jednom je odbio dodijeliti novozelandskom biciklistu Brucu Biddleu brončanu medalju osvojenu na Olimpijskim igrama u Munchenu 1972. godine. Bruce je utrku na 200 kilometara završio na četvrtom mjestu, međutim nekoliko tjedana kasnije Španjolac Jaine Huelamo, koji je bio treći, pao je na dopinškom testu i oduzeta mu je brončana medalja. Iako je Španjolac ostao bez odličja, Biddle nije dobio broncu, jer nije prošao dopinški test, što je tada bio uvjet za sve osvajače olimpijskih medalja. Novozelandski olimpijski odbor nekoliko je puta pokušao ishoditi dobivanje odličja, no MOO je odbio sve njihove zahtjeve. MADRID - Pogotkom Antonia Nuneza četiri minute prije kraja utakmice španjolski prvak Real Madrid uspio je izvuči bod na gostovanju protiv Villarreala. Domaćin je poveo pogotkom Brazilca Sonnya Andersona u 73. minuti. Bod je osvojila i Barcelona koja je na Nou Campu ugostila Sevillu. Gosti su poveli u 10. minuti pogotkom Jose Antonio Reyesa iz jedanaesterca. Međutim, za "play of the day" pobrinuo se Brazilac Ronaldinho, koji je u 58. minuti nanizao nekoliko igrača Seville i potom postigao pogodak. Jedinu pobjedu večeru izborila je Valencia na gostovanju protiv Osasune. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Ruben Baraja u 51. minuti. LISABON - U derbiju 3. kola portugalskog nogometnog prvenstva Porto je pred 42.000 gledatelja bez većih problema porazio Sporting Lisabon sa 4:1 (1:0). Strijelci za pobjednika Kupa UEFA, portugalskog prvenstva i Kupa bili su Derlei Silva (3), Edgaras Jankauskas (51), Maniche Ribeiro (65) i Benni McCarthy (89-11m), dok je pogodak za goste postigao Fabio Rochemback (80). GLASGOW - Vezni igrač škotskog nogometnog prvoligaša Rangersa, Ronald de Boer pauzirat će najmanje šest tjedana zbog operacije koljena. "Bit će to težak udarac za našu momčad. Ronald je motor naše ekipe i jedan od najiskusnijih prvotimaca," kazao je trener škotskog prvaka, Alex McLeish. Ronald de Boer će propustiti prvi ogled Lige prvaka protiv njemačkog Stuttgarta. (Hina) dl dl