ANTHUENIS OBJAVIO KANDIDATE ZA HRVATSKU

BRUXELLES, 30. kolovoza (Hina/Reuters) - Izbornik belgijske nogometne reprezentacije, Aime Anthuenis objavio je imena igrača koji će konkurirati za sastav u utakmici s Hrvatskom, što će se 9. rujna igrati u Bruxellesu.
BRUXELLES, 30. kolovoza (Hina/Reuters) - Izbornik belgijske nogometne reprezentacije, Aime Anthuenis objavio je imena igrača koji će konkurirati za sastav u utakmici s Hrvatskom, što će se 9. rujna igrati u Bruxellesu.#L# "To je utakmica u kojoj nemamo pravo na pogrešku. Ukoliko želimo na Europsko prvenstvo u Portugalu moramo pobijediti Hrvate," kazao je Anthuenis. "Crveni vragovi" se trenutačno nalaze na trećem mjestu u osmoj skupini kvalifikacija. Vodeća je Bugarska sa 11 bodova, dok Hrvatska i Belgija imaju po deset bodova, ali Hrvatska ima bolju razliku pogodaka i utakmicu manje. "Hrvati su odigrali odlično prvo poluvrijeme protiv Engleske. Još jednom su pokazali kako se radi o vrlo kvalitetnoj momčadi. No, mi nemamo izbora. Od prve minute idemo na pobjedu," dodo je belgijski izbornik. U posljednjoj provjeri uoči ogleda s "kockastima" Belgijanci su odigrali 1:1 protiv Nizozemske. Anthuenis je pozvao isti sastav, jedina promjena je desni bočni Olivier Doll, koji je uskočio umjesto Oliviera De Cocka, koji zbog žutih kartona nema pravo nastupa. Doll je do sada odigrao tek jednu utakmicu u belgijskoj vrsti - protiv Turske, 30. travnja 1997. godine. VRATARI: Geert De Vlieger (Willem II), Frederic Herpoel (Gent) OBRANA: Philippe Clement (Club Bruges), Olivier Doll (Anderlecht), Eric Deflandre (Lyon), Olivier Deschacht (Anderlecht), Joos Valgaeren (Celtic Glasgow), Daniel Van Buyten (Olympique Marseille), Jelle Van Damme (Ajax Amsterdam), Peter Van der Heyden (Club Bruges) VEZNI RED: Walter Bassegio (Anderlecht), Bart Goor (Hertha Berlin), Timmy Simons (Club Bruges), Tom Soetaers (Ajax Amsterdam), Jonathan Walasiak (Standard) NAPADAČI: Thomas Buffel (Feyenoord), Sandy Martens (Club Bruges), Mbo Mpenza (Mouscron), Wesley Sonck (Ajax Amsterdam) (Hina) dl dl