SP U GIMNASTICI: AMERIKANKE ZLATNE, RUSKINJE TEK ŠESTE

ANAHEIM, 21. kolovoza (Hina/Reuters) - Američke gimnastičarke osvojile su zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji na SP u Anaheimu.
ANAHEIM, 21. kolovoza (Hina/Reuters) - Američke gimnastičarke osvojile su zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji na SP u Anaheimu.#L# Ovo je prvo ekipno zlato za Amerikanke, koje su, unatoč ozljedama Courtney Kupets, Annije Hatch i Ashley Postell, ipak prekinule rumunjsku dominaciju. Sedmerostruke svjetske prvakinje Rumunjke od 1991. bile su stalno na najvišem postolju, čak pet puta zaredom. Najveće iznenađenje priredile su Australke, koje su se s Kineskinjama borile za broncu. Kineske gimnastičarke očajno su odradile vježbe na tlu i na kraju su Australke osvojile broncu. Najviše su razočarale Ruskinje, koje su bile tek šeste. REZULTATI: 1. SAD 112,573 (Carly Patterson, Tasha Schwikert, Chellsie Memmel, Hollie Vise) 2. Rumunjska 110,833 (Catalina Ponor, Monica Rosu, Oana Ban, Leonida Florica) 3. Australija 110,335 (Belinda Archer, Monette Russo, Allana Slater, Stephanie Moorhouse, Jacqui Dunn) 4. Kina 110,259 5. Španjolska 109,722 6. Rusija 108,985 7. Ukrajina 108,235 8. Brazil 107,297 (Hina) im