HAKA - HAJDUK 2:1 (ŠIRA VERZIJA)

VALKEAKOSKI, 12. kolovoza (Hina) - U prvoj utakmici pretkola Kupa Uefa nogometaši finske Hake pobijedili su Hajduk 2:1 (2:1). Utakmica je odigrana na stadionu Hake u Valkeakoskiju pred 2.500 gledatelja.
VALKEAKOSKI, 12. kolovoza (Hina) - U prvoj utakmici pretkola Kupa Uefa nogometaši finske Hake pobijedili su Hajduk 2:1 (2:1). Utakmica je odigrana na stadionu Hake u Valkeakoskiju pred 2.500 gledatelja.#L# STRIJELCI: 0:1 Krpan (2), 1:1 Popovič (13), 2:1 Ristilla (43). HAKA: Tolvonen, Ylonen, Okonen, Pasoja, Kangarskopi, Torkelli (Neonnen, 74.), Kaupilla, Karjalainen, Terehov, Ristilla (Innanen, 70.), Popovič (Rantala, 82.). HAJDUK: Sunara, Skočibušić, Miše, Neretljak, Vejić, Pralija (Čačić, 65.), Računica, Carević, Đolonga (Balajić, 45.), Bule, Krpan (Blatnjak, 80). Iako je poraz 1:2 povoljan rezultat za uzvrat u Splitu, nogometaši Hajduka nadali su se boljem ishodu, posebice nakon subotnjeg poraza na domaćem terenu od Inkera 1:4. Krenulo je odlično za Splićane. Već u 2. minuti Carević se na lijevom krilu oslobodio svog čuvara, te je ubacio u 16-erac gdje je Krpan neometan glavom pogodio za vodstvo Hajduka. U 13. minuti Finci su poravnali. Dugu loptu u Hajdukov 16-erac prihvatio je na desnoj strani Torkelli, koji je dao povratnu za Popoviča, a ovaj sa osam metara pogađa mrežu. Sa blokom je malo zakasnio Đolonga. Nakon uzbudljivih 15 minuta igre uslijedilo je razdoblje nepovezanih akcija, bez prigoda za gol. Opasnu situaciju pred Hajdukovim golom u 35. minuti "zakuhao" je Ristilla koji se između trojice probio u kazneni prostor pred vratara Sunaru, ali je prilikom starta Hajdukove obrane pao. Sudac je pokazao da nema ništa od 11-erca, odnosno da je start na Ristillu bio čist. Osam minuta kasnije obrana Splićana ponovno je ispala iz igre, kada je Popovič pred kaznenim prostorom odigrao petom. Vejić je zakasnio, a Ristilla je iz blizine lakoćom plasirao loptu pored Sunare za vodstvo Hake 2:1. Na samom početku drugog poluvremena Hajduk se je zahvaljujući neodlučnosti obrane našao u poteškoćama. Dok su njegovi igrači signalizirali zaleđe, Pasoje je iz okreta sa pet metara iskosa pogodio vratnicu. U 58. Torkelli je bio u izglednoj situaciji, ali je sa 10 metara iskosa s desne strane pucao pored vratiju. Hajduku je u 76. minuti poništen gol, budući da je sudac pokazao da se strijelac Bule nalazio u zaleđu. Posljednju prigodu za poravnanje Hajduk je imao u sudačkoj nadoknadi. Nakon kornera, Računica je nogom po zemlji pucao sa osam metara, ali ravno u finskog vratara. Među 2.500 gledatelja bilo je oko 70 navijača Hajduka. Utakmica je protekla bez navijačkih izgreda na stadionu. Uzvrat je 28. kolovoza u Splitu. (Hina) im