SKV: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 9. kolovoza (Hina) - SPLIT - U prvom dvoboju trećeg kola Prve Hrvatske nogometne lige Inker je u Splitu pred 4.000 gledatelja pobijedio Hajduk sa 4:1 (2:0). Strijelci za goste bili su Karabogdan (15, 45), Lalić (61) i Katulić (90), dok je pogodak za Hajduk postigao Krpan (67). Nakon tri kola Hajduk i Inker imaju po dvije pobjede i jedan poraz.ATENA/ZAGREB - Hrvatski četverac bez kormilara osvojio je brončano odličje na Svjetskom juniorskom prvenstvu u veslanju danas završenom na olimpijskog stazi u grčkom Skiniasu pored Atene. Hrvatski četverac bez kormilara u sastavu Josip Stojčević, Marin Begović, Branko Begović i Ivan Dukić u finalnoj je utrci došao do bronce, postigavši isti rezultat kao i rumunjska posada (2:57.15). Zlatna medalja pripala je Talijanima, a srebrna Česima. U subotu smo imali još dva čamca u finalima - Sonja Kešerac je u samcu bila šesta, a Frane Niseteo, također u samcu, sedmi. QUEBEC/ZAGREB - Hrvatska atletičarka Marija Iveković osvojila je zlatnu medalju u disciplini petoboj na Svjetskim sportskim igrama slijepih u kanadskom Quebecu. Dvadesetogodišnja Zagrepčanka je zlatom na ovim Igrama osigurala i nastup na Paraolimpijskim igrama što će se sljedeće godine održati u Ateni. Osim Iveković, na Igrama u Quebecu Hrvatsku predstavlja još dvoje atletičara, te
ZAGREB, 9. kolovoza (Hina) - SPLIT - U prvom dvoboju trećeg kola Prve Hrvatske nogometne lige Inker je u Splitu pred 4.000 gledatelja pobijedio Hajduk sa 4:1 (2:0). Strijelci za goste bili su Karabogdan (15, 45), Lalić (61) i Katulić (90), dok je pogodak za Hajduk postigao Krpan (67). Nakon tri kola Hajduk i Inker imaju po dvije pobjede i jedan poraz. ATENA/ZAGREB - Hrvatski četverac bez kormilara osvojio je brončano odličje na Svjetskom juniorskom prvenstvu u veslanju danas završenom na olimpijskog stazi u grčkom Skiniasu pored Atene. Hrvatski četverac bez kormilara u sastavu Josip Stojčević, Marin Begović, Branko Begović i Ivan Dukić u finalnoj je utrci došao do bronce, postigavši isti rezultat kao i rumunjska posada (2:57.15). Zlatna medalja pripala je Talijanima, a srebrna Česima. U subotu smo imali još dva čamca u finalima - Sonja Kešerac je u samcu bila šesta, a Frane Niseteo, također u samcu, sedmi. QUEBEC/ZAGREB - Hrvatska atletičarka Marija Iveković osvojila je zlatnu medalju u disciplini petoboj na Svjetskim sportskim igrama slijepih u kanadskom Quebecu. Dvadesetogodišnja Zagrepčanka je zlatom na ovim Igrama osigurala i nastup na Paraolimpijskim igrama što će se sljedeće godine održati u Ateni. Osim Iveković, na Igrama u Quebecu Hrvatsku predstavlja još dvoje atletičara, te reprezentacija u "goalballu". RIVA DEL GARDA - Hrvatski jedriličar Tonko Kuzmanić vodeći je uoči posljednjeg dana na Svjetskom juniorskom prvenstvu klase "laser radial" u talijanskoj Riva del Gardi. Kuzmanić nakon devet regata ima 20 negativnih bodova, u osmom plovu je bio tek 19., što mu se briše kao najlošiji rezultat, ali je odmah zatim pobijedio u devetom plovu. Šest bodova više od Kuzmanića ima drugoplasirani Poljak Jonasz Stelmaszyk, dok je Britanac Campbell Davidson treći sa 38 bodova. U konkurenciji za medalje su još dvojica hrvatskih jedriličara, pogotovu Daniel Mihelić, koji se probio sa šeste na četvrtu poziciju i ima jednaki broj bodova (38) kao trećeplasirani Britanac. Tonči Stipanović je malo pokvario plasman sa 25. i 11. mjestom i trenutno je sedmi sa 50 bodova. U subotu se jedre posljednja dva plova. SANTO DOMINGO - Najbolja svjetska trkačica na 400 metara Meksikanka Ana Guevara pokazala je dobru formu pred skorašnje Svjetsko atletsko prvenstvo osvojivši zlato na Panameričkim igrama u Dominikanskoj Republici. Guevara je na 400 metara pobijedila sa rezultatom 50.36 sekundi, bila je skoro sekundu brža od Regis sa Grenade, ali i sekundu sporija od svog najboljeg vremena sezona postavljenog prije tri mjeseca u Oregonu. Olimpijski prvak i svjetski doprvak na 110 metara prepone Kubanac Anier Garcia obnovio je ozljedu prepona zbog koje bi mogao prepustiti Pariz. Garcia je unatoč bolovima odlučio trčati polufinale, ali je stigao na cilj tek peti, pogoršavši ozljedu. Na nogometnom turniru Argentina je bila bolja od Meksika 4:3, dok je Paragvaj pobijedio Gvatemalu 2:0. U vaterpolu su Brazilci bili bolji od Meksika 9:4, a prvi favoriti Amerikanci su s lakoćom svladali Argentinu 13:2. U finalu košarkaškog turnira igrat će Amerikanke i Kubanke. Amerikanke su u polufinalu bile bolje od Brazilki 75:69, a Kubanke od Kanađanki 58:49. HONG KONG - Engleska superzvijezda David Beckham našao se u za njega posve oprečnoj ulozi na turneji madridskog Reala u Hong Kongu zatraživši autogram od akcijske zvijezde Jackiea Chana. Beckhama (28) na svakom koraku u Aziji salijetaju obožavatelji, a on je sve iznenadio izvadivši olovku i zamolivši honkgoškog glumca za autogram za njegova dva sina prilikom njihova susreta u hotelu. David Beckham je bio zbilja uzbuđen i pomalo nervozan što upoznaje Jackiea Chana, tvrdi jedan od očevidaca, koji je dodao kako Chan ničim nije odavao da je prepoznao Beckhama. MONTREAL - Rezultati četvrtfinalnih susreta ATP teniskog turnira u Montrealu: Andy Roddick (SAD/N.6) - Karol Kucera (Slk) 7:6 (5), 6:3 Roger Federer (Švi/N.3) - Maks Mirnji (Blr) 6:2, 7:6 (3) Rainer Schuettler (Njem/8) - Andre Agassi (USA/1) 2:6, 6:2, 6:3; David Nalbandian (Arg) - Feliciano Lopez (Špa) 6:4, 6:4; LONDON - Svjetski rekorder na 100 metara, Amerikanac Tim Montgomery (28) nije se uspio plasirati u finale na velikom atletskom mitingu u Londonu. Montgomery je nakon vrlo lošeg starta s rezultatom 10.13 osvojio tek šesto mjestu u svojoj skupini. Amerikanac je tako nastavio nizati slabe rezultate uoči Svjetskog prvenstva u Parizu. Prije nekoliko dana na mitingu u Stockholmu istrčao je još slabije vrijeme (10.37), koje je bilo dovoljno tek za šesto mjesto. "Kao da sam ostao spavati u startnom bloku. Vrlo loše sam reagirao i kasnije nisam mogao popraviti užasan start," kazao je vlasnik najboljeg vremena na svijetu (9.78). Prvo mjesto na "stotki" osvojio je prvak Commonwealth igara, Kim Collins s rezultatom 9.97. U utrci atletičarki na 100 metara slavila je Amerikanka Kelli White (10.93). SYDNEY - Po prvi puta u povijesti Australije najpopularniji sport je nogomet, a ne nogomet, košarka i australski ragbi. Istraživanje vodeće markentinške agencije na uzorku od 100.000 osoba utvrdilo je nogomet kao najpopularniji sport na kontinentu, kojeg upražnjava 1.2 milijuna Australaca. Očito je da je nedavno Svjetsko prvenstvo 2002 u Japanu i Koreji, kao i uspješno igranje Harrya Kewella i Marka Viduke u Premijerligi, pospješilo zanimanje Australaca za nogomet, koji za razliku od kriketa i ragbija mogu igrati i žene. Milijun Australaca se rekreira kriketom, nešto manje australskom inačicom ragbija, a 892.000 igra košarku. PARIZ- U prvom dvoboju drugog kola francuskog nogometnog prvenstva Olympique Marseille je pred 60.000 gledatelja na stadionu Velodrome pobijedio Auxerre sa 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Ahmed Hossam Mido (58). LOS ANGELES - Rezultati četvrtfinalnih susreta WTA teniskog turnira u Los Angelesu: Kim Clijsters (BEL/N.1) - Svetlana Kuznetsova (RUS) 6:3, 6:1 Francesca Shiavone (ITA) - Nicole Pratt (AUS) 6:2, 6:3 Lindsay Davenport (USA/2) - Amanda Coetzer (JA/8) 6:2, 6:4; Ai Sugijama (JAP/4) - Magdalena Malejeva (BUG/6) 6:2, 4:6, 6:2. (Hina) rš