LIGA PRVAKA: ŠAHTJOR - ŠERIF 2:0, VARDAR - CSKA 1:1

DONJECK, 6. kolovoza (Hina/Reuters) - Nogometaši ukrajinskog doprvaka Šahtjora u uzvratnom su ogledu 2. pretkola Lige prvaka u Donjecku pred 38.000 gledatelja pobijedili moldavski Šerif sa 2:0, te se plasirali u idući krug natjecanja.
DONJECK, 6. kolovoza (Hina/Reuters) - Nogometaši ukrajinskog doprvaka Šahtjora u uzvratnom su ogledu 2. pretkola Lige prvaka u Donjecku pred 38.000 gledatelja pobijedili moldavski Šerif sa 2:0, te se plasirali u idući krug natjecanja.#L# Prvi ogled završio je bez pogodaka. Strijelci za Šahtjor, na čijim vratima brani hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa, bili su Zvonimir Vukić (60) i Brandao (88). Gosti su od 86. minute igrali bez isključenog Tarkhanišvilia. Nakon što je u prvom ogledu priredio veliku senzaciju i u Moskvi pobijedio CSKA sa 2:1, skopski Vardar u uzvratu je pred 14.000 gledatelj odigravši 1:1 uspio sačuvati pogodak prednosti i tako izbaciti ruskog prvaka. CSKA je poveo u 31. minuti pogotkom Gognieva, no Vardar je izjednačio u 65. minuti pogotkom Dos Santosa. Hrvatski reprezentativac Ivica Olić nije imao pravo nastupa za rusku momčad. Plasman u treće pretkolo osigurao je i mađarski MTK koji je izgubio u Helsinkiju od HJK-a 0:1. Međutim, kako su Mađari u prvom dvoboju slavili sa 3:1, ukupnim rezultatom 3:2 nastavili su natjecanje. Strijelac jedinog pogotka za Fince bio je Juho Makela u 64. minuti. (Hina) dl dl