EYOF - KOLAREK I SLAMIĆ OSVOJILI ZLATO

PARIZ, 1. kolovoza (Hina) - Mladi hrvatski stolnotenisači Tomislav Kolarek i Ivan Slamić osvojili su zlatnu medalju u paru na sedmom izdanju Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF) u Parizu.
PARIZ, 1. kolovoza (Hina) - Mladi hrvatski stolnotenisači Tomislav Kolarek i Ivan Slamić osvojili su zlatnu medalju u paru na sedmom izdanju Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF) u Parizu.#L# Kolarek i Slamić su u finalnom okršaju porazili Zorana Savića i Uroša Gordića iz Srbije i Crne Gore sa 3:1 (9, -8, 9, 5). U odličnom meču prepunom preokreta hrvatski par bio je mnogo smireniji i u završnici setova ključne poene odigrao je sjajno. Kolarek je igrao i finale mješovitih parova sa Sanjom Pauković, no poraženi su od rumunjske kombinacije Daniela Dodean - George Ionesci sa 1:3 (-6, -7, 8, -10). "Nisam očekivao kako bi mogao dohvatiti dvije medalje, zaista sam presretan", kazao je 15-godišnji Kolarek, koji je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio peto mjesto. Iako je prije nastupa u Parizu s Ivanom nastupio tek jednom odlično su funkcionirali. "Prve mečeve smo se uhodavali, no kasnije smo igrali sve bolje", kazao je 14-godišnji Slamić koji je član Pule. Osim u paru Sanja Pauković je srebrno odličje osvojila i u pojedinačnoj konkurenciji. Petnaestogodišnja članica zagrebačkog TIS-a u finalnom je okršaju izgubila od Litavke Line Misikonyte 0:4 (-8, -9, -7, -8). Hrvatski stolnotenisači su tako nakon neuspjeha na Europskom prvenstvu za juniore i mlađe juniore, gdje nisu osvojili odličje, na Igrama u Parizu dohvatili jednu zlatnu i dvije srebrne medalje. "Ovim rezultatima iskupili smo se za neuspjeh na EP. U Parizu su bili praktički svi igrači koji su nastupili u Novom Sadu", kazao je trener Nikola Vukelja. Stolnoteniski turnir u dvorani Carpentier pratio je i dopredsjedik Hrvatskog olimpijskog odbor Ivo Goran Munivrana, koji je na EYOF-u bio tehnički delegat Europskog stolniteniskog saveza. "Zaista nitko nije očekivao ovaj uspjeh. Ove je veliki rezultat i dečkima i Sanji treba čestitati na sjajnoj borbi i potvrdi kako je pred njima blistava budućnost," istaknuo je Munivrana. (Hina) dl zm