LIGA PRVAKA: MARIBOR - DINAMO 1-1 (ŠIRA VERZIJA)

MARIBOR, 30. srpnja (Hina) - U prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka slovenski Maribor i zagrebački Dinamo odigrali su 1-1 (1-1).
MARIBOR, 30. srpnja (Hina) - U prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka slovenski Maribor i zagrebački Dinamo odigrali su 1-1 (1-1).#L# Stadion Ljudski vrt MARIBOR - DINAMO 1-1 (1-1) MARIBOR: Kuzma; Golob (od 62. Mostarlić), A. Čeh, Teinovič, Franci, Karič, Pekič, Filekovič, Pitamic, Balajić, Vuksanović. DINAMO: Jozić; Mijatović, Sedloski, Drpić, Mikić (od 46. Cesar), Tomić, Agić, Mujčin, Kranjčar, Bartolović (od 45. Da Silva), Mitu (od 89. Zahora). STRIJELCI: 0-1 Kranjčar (33), 1-1 Pekič (37). GLEDATELJA: 8.000. SUDAC: Blareau (Belgija). ŽUTI KARTONI: Balajić, Sedloski. Hrvatski prvak u prvoj je utakmici u Mariboru ostvario zacrtano. Dinamo nije izgubio, a usto je postigao i pogodak koji mu otvara vrata prolaska u 3. pretkolo Lige prvaka. Početak utakmice dao je naslutiti da bi Dinamo mogao riješiti sve dvojbe oko ukupnog pobjednika već u Mariboru. No, nakon prvih 15 minuta u kojima su Mujčin iz slobodnog udarca i Mijatović dobrim udarcem glavom priprijetili vrataru Kuzmi, sredina prvoga dijela u potpunosti je pripala domaćinima. U tom razdoblju u dva navrata opasno je zaprijetio Pitamic udarcima iz daljine, ali Dinamov čuvar mreže Jozić uspio ih je ukrotiti. A u 33. minuti, potpuno suprotno od ritma igre, Dinamo je poveo. Mikić je uputio dobar centaršut u kazneni prostor Maribora, Pitamic je krivo procijenio let lopte, a Niko Kranjčar je spremno dočekao njegovu grešku i lakoćom svladao Kuzmu. Vodstvo Dinama nije dugo trajalo, samo četiri minute. Tada, u 37. minuti, je Golob uposlio Pekiča koji je prošao između dvojice Dinamovih braniča, te potom preciznim prizemnim udarcem sa 15-ak metara svladao Jozića. U drugom poluvremenu bliži pobjedi bio je naš prvak, ali pokušaji glavom Da Silve i Sedloskog u 49. minuti nisu bili dovoljno dobri. Da Silvin udarac krajnjim naporom je zaustavio Kzma, dok je Sedloski pogodio prečku. U samoj završnici Dinamov Brazilac Eduardo da Silva našao se u dvije izgledne situacije. No, u 73. je minuti prebacio vrata, a u 90. je pogodio vratnicu. Uzvrat je na rasporedu za tjedan dana u Zagrebu. (Hina) zm