PSV EINDHOVEN POBJEDNIK PEACE KUPA

SEOUL, 22. srpnja (Hina/Reuters) - Nizozemski nogometni prvak PSV Eindhoven pobjednik je Peace Kupa, što se održao u Južnoj Koreji.
SEOUL, 22. srpnja (Hina/Reuters) - Nizozemski nogometni prvak PSV Eindhoven pobjednik je Peace Kupa, što se održao u Južnoj Koreji.#L# U finalnom ogledu odigranom u Seoulu pred 33.000 gledatelja PSV je pobijedio francuski Lyon sa 1:0 (1:0). Strijelac odlučujućeg zgoditka bio je Mark van Bommel iz jedanaesterca u 23. minuti. Finalni ogled pokvarila je jaka kiša i vodom natopljen teren, pa je nizozemsko-francuski okršaj nalikovao vaterpolo utakmici. "U takvim uvjetim zaista je nemoguće govoriti o nekoj igri. U drugom poluvremenu sam imao osjećaj da gledam vaterpolo utakmicu," kazao je trener PSV-a, Guus Hiddink. Nizozemci su za prvo mjesto dobilio nagradu od 2 milijuna eura. Na turniru su sudjelovale i momčadi Bešiktaša, južnokorejskog Seongnam Ilhwa, južnoafričkog Kaizer Chiefsa, njemačkog 1860 Munchena, urugvajskog Nacionala, te američkog Los Angeles Galaxya. (Hina) dl dl