ATP UMAG: RADIĆ U 2. KOLU

UMAG, 21. srpnja (Hina) - Jedini hrvatski ATP turnir Croatia Open započeo je u ponedjeljak u Umagu na najbolji mogući način - pobjedom hrvatskog tenisača.
UMAG, 21. srpnja (Hina) - Jedini hrvatski ATP turnir Croatia Open započeo je u ponedjeljak u Umagu na najbolji mogući način - pobjedom hrvatskog tenisača. #L# Mario Radić je u prvom dvoboju na središnjem terenu Stella Marisa svladao Talijana Giorgia Galimbertia sa 1:6, 6:4, 6:4. Splićanin tako već drugu godinu zaredom prolazi prvo kolo Umaga, lani je pobijedio Juliana Knowlea u dva seta, da bi mu protiv upornog Talijana trebalo tri seta i sat i pol igre po nesnosnoj vrućini. Radić je u Umag došao sa katastrofalnom igrom, pet poraza zaredom u prvim kolima, a niti ostali rezultati od lanjske pobjede u Umagu bili su daleko do blistavog - tek jedno polufinale na "challengeru". Stvari nisu izgledale dobro niti protiv Galimbertia, jer je Talijan vodio sa 6:1, 2:1, a naš tenisač je, prema vlastitom priznanju već razmišljao o porazu. "Ma bio sam već daleko od Umaga kada su do mene došli direktor turnira Slavko Rasberger i izbornik Davis Cup reprezentacije Nikola Pilić. Njihova podrška i nazočnost mi je pomogla da preokrenem dvoboj. Nadam se da je ovo prekretnica u mojoj karijeri", kazao je Radić koji je protivniku u zadnja dva seta oba puta oduzimao servis u sedmoj igri. U drugom kolu Radića čeka pobjednik dvoboja petog nositelja Španjolca Fernanda Vicentea i Slovaka Dominika Hrbatya. Danas od hrvatskih igrača igraju nastupaju još Ivo Karlović i Željko Krajan. (Hina) rš zm