SKV: SPORT U 13 SATI

ZAGREB, 17. srpnja (Hina) - KRIENS/ZAGREB - Finalni dvoboj "Aqua Nova - Cupa" u švicarskom Kriensu između zagrebačkog Dinama i beogradskog Partizana prekinut je u 68. minuti zbog tučnjave navijača pri rezultatu 2:0 za Dinamo. Do prekida je došlo nakon što je Dumitru Mitu postigao drugi pogodak za Dinamo. Nakon toga su navijači utrčali na teren i krenuli u obračun. Švicarski sudac Carlo Bertolini odmah je označio kraj utakmice, a svi igrači su odmah otrčali put svlačionice. Inače, i sam dvoboj je bio na rubu incidenta od samoga početka. Prvo je vratar Partizana Radovan Radaković udario Dinamova pomoćnog trenera Đuru Bagu. U 26. minuti dvoboja zaiskrilo je i među igračima, pa je sudac isključio Kranjčara iz Dinama i Duljaja iz Partizana. Tada je došlo i do prvog prekida zbog ulaska navijača u teren, ali dvoboj je nastavljen. Kada je Andre Mijatović postigao pogodak za 1:0 u 43. minuti, 20-ak BBB-ovaca je pogodak krenulo proslaviti na terenu, pa je prvo poluvrijeme naprasno skraćeno. Iako su prva dva upada navijača uspješno riješena, treći put se utakmica nije mogla nastaviti. Intervenirali su i švicarski specijalci, ali nije bilo smisla igrače vraćati na teren.ZAGREB - Većina švicarskih medija zabilježila je navijačke nerede i prekid utakmice Dinamo - Partizan u finalu "Aqua Nova Kupa" u
ZAGREB, 17. srpnja (Hina) - KRIENS/ZAGREB - Finalni dvoboj "Aqua Nova - Cupa" u švicarskom Kriensu između zagrebačkog Dinama i beogradskog Partizana prekinut je u 68. minuti zbog tučnjave navijača pri rezultatu 2:0 za Dinamo. Do prekida je došlo nakon što je Dumitru Mitu postigao drugi pogodak za Dinamo. Nakon toga su navijači utrčali na teren i krenuli u obračun. Švicarski sudac Carlo Bertolini odmah je označio kraj utakmice, a svi igrači su odmah otrčali put svlačionice. Inače, i sam dvoboj je bio na rubu incidenta od samoga početka. Prvo je vratar Partizana Radovan Radaković udario Dinamova pomoćnog trenera Đuru Bagu. U 26. minuti dvoboja zaiskrilo je i među igračima, pa je sudac isključio Kranjčara iz Dinama i Duljaja iz Partizana. Tada je došlo i do prvog prekida zbog ulaska navijača u teren, ali dvoboj je nastavljen. Kada je Andre Mijatović postigao pogodak za 1:0 u 43. minuti, 20-ak BBB-ovaca je pogodak krenulo proslaviti na terenu, pa je prvo poluvrijeme naprasno skraćeno. Iako su prva dva upada navijača uspješno riješena, treći put se utakmica nije mogla nastaviti. Intervenirali su i švicarski specijalci, ali nije bilo smisla igrače vraćati na teren. ZAGREB - Većina švicarskih medija zabilježila je navijačke nerede i prekid utakmice Dinamo - Partizan u finalu "Aqua Nova Kupa" u švicarskom Kriensu. Tako Tages Anzeiger navodi kako je ogled Dinama i Partizana završio divljim scenama nedostojnima jedne nogometne utakmice. "Utakmica se pretvorila u farsu, a nakon trećeg prekida došlo je do masovne tučnjave na terenu u kojoj su sudjelovali i neki igrači obje momčadi. Sudac Carlo Bertolini nemoćno je pratio tučnjavu, a kada je 200-tinjak specijalaca zaustavilo divljaštvo utakmica je prekinuta," piše novinar Tages Anzeigera. O izgredima je izvjestio i niz televizijskih i radio postaja. Njemačka novinska agencija DPA navodi kako je ovo već drugi put da su hrvatski i srpski navijači izazavli nerede, prisjetivši se događaja s kranjskog plivališta i finalnog ogleda Europskog prvenstva u vaterpolu. DPA navodi kako je u neredima nekoliko navijača ozlijeđeno, dok ih je desetak završilo u pritvoru. ZAGREB- Svega 24 sata nakon što je Hrvatski sabor izglasao Zakon o sprečavanju nereda na sportskim natjecanjima, dogodili su se novi navijački izgredi. Ovoga puta u Švicarskoj za vrijeme utakmice Dinama i Partizana. Utakmica je prekinuta u 68. minuti zbog masovne tučnjave navijača na travnjaku stadiona Kleinfeld u Kriensu. "Ideja o odigravanju utakmice između hrvatskog i srpskog kluba je vrlo glupa. Nikakav Zakon neće spriječiti nerede kada igraju hrvatski i srpski klubovi," kazali su u Udruzi navijača Dinama. Svih 27 navijača koji je na utakmicu doputovalo iz Zagreba, neozlijeđeni su napustili Švicarsku. "Nitko od naših članova nije pritvoren, niti je ozlijeđen," doznali smo u razgovoru s članovima Udruge, koji su još jednom istaknuli svoje mišljenje o novom Zakonu o sprečavanja nereda na sportskim natjecanjima. "Zakon je spreman preko noći i sadrži niz odredbi koje se kose s drugim zakonima i Ustavom," poručili su iz Udruge navijača Dinama. SOLUN/ZAGREB- Hrvatska juniorska košarkaška vrsta plasirala su u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je u zadnjoj utakmici četvrtfinalne skupine svladala domaćina Grčku 73:72. Tricu za pobjedu i treće polufinale zaredom naših juniora na SP-u postigao je Damir Omerhodžić šest sekundi prije kraja, dok su najviše koševa u sastavu izbornika Joška Pulje dali Drago Pašalić (20) i Roko-Leni Ukić (19). Hrvatska će u polufinalu u subotu u 20.15 sati igrati sa vršnjacima iz Australije, dok ća dva sata ranije igrati Grčka i Litva. FOXBORO - U susretu 3. kola Cskupine sjevernoameričkoga Gold Cupa nogometaši Salvadora svladali su Martinik 1:0 pogotkom Marvina Gonzaleza (76). Iz ove skupine u četvrtfinale idu SAD i Salvador, dok je Martinik ispao. U skupini D Kostarika je bila bolja od Kube 3:0 pogocima Waltera Centena (45), Stevena Brycea (72) i Ericka Scotta (77). U četvrtfinale idu Kostarika i Kuba, dok je ispala Kanada. ORLANDO - Juwan Howard novo je pojačanje NBA momčadi Orlando Magic, nakon što je sada već bivši igrač Denver Nuggetsa potpisao petogodišnji ugovor. Howard je prošlu sezonu bio prvi strijelac Denvera sa prosječno 18.4 koša po utakmici, a ima i prosjek 7.6 skokova. U karijeri je igrao još za Washington i Dallas, a u momčadi našega Gordana Giričeka primat će 4.9 milijuna dolara po sezoni. (Hina) rš